Ale heca! Urząd Celny uznał OnePlus Buds za podróbki Apple!

Ale heca! Urząd Celny uznał OnePlus Buds za podróbki Apple!

Podróbki nie są niczym nowym, a produkty marki Apple są szczególnie często podrabiane. Gorzej jednak jak władze uznają kompletnie inny produkt konkurencyjnej marki za podróbkę. Właśnie tak stało się w przypadku OnePlus Buds!

Amerykański Urząd Celny uznał OnePlus Buds za podróbkę Apple AirPods

Urzędy celne przeróżnych krajów często wyłapują przesyłki wypełnione podrobionymi produktami, dotyczy to również elektroniki. Za sprowadzanie i dystrybucję podrobionego sprzętu są ogromne kary. Nikt jednak nie spodziewał się tego, co właśnie stało się w USA.

Warto przeczytać: Mediatek ruszy na pomoc Huaweiowi? Wszystko zależy od USA!

Amerykański Urząd Celny postanowił pochwalić się, za pośrednictwem Twittera, znalezieniem przesyłki nadanej w Hong Kongu, w której to rzekomo znajduje się ogromna liczba podrobionych słuchawek Apple AirPods. Cóż, chyba nie wiedzieli jak bardzo się mylą. Na niezbyt wyraźnym zdjęciach jasno widać, że w rzeczywistości są to OnePlus Buds, czyli słuchawki konkurencyjnej firmy. Fakt, są one podobne do produktu Apple, ale ciężko nazwać je podróbkami.

Jak napisał Urząd Celny, funkcjonariusze przechwycili na lotnisku JFK 2000 podrobionych słuchawek Apple AirPods z Hong Kongu wartych aż 398 tysięcy dolarów – gdyby były one oryginalne. OnePlus USA szybko odpisało w sposób trochę komediowy, “Hey, give those back!”.

Trzeba przyznać, że sytuacja jest wyjątkowo śmieszna. Prawdą jest to, że słuchawki Apple AirPods są chętnie podrabiane, a inni producenci się na nich po prostu wzorują. Nie spodziewałem się jednak, że produkt z bądź co bądź rozpoznawalnym logo OnePlus zostanie uznany za podróbkę. Ciekawy jestem jak zareaguje Urząd Celny i czy wystosuje jakieś przeprosiny.

Co myślicie o tej sytuacji? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!