Allegro na Androidzie z autoryzacją zakupów za pomocą biometrii. No nareszcie!

allegro

Allegro w końcu doda do swojej aplikacji mobilnej na Androida coś, co od dawna jest w iOS. Chodzi o wykorzystanie biometrii.

Autoryzacja zakupów biometrią w Allegro również na Androidzie

Choć sam jestem fanem robienia zakupów internetowych z wykorzystaniem komputera, tak ta sama czynność na smartfonach staje się coraz przyjemniejsza. I tak właśnie Allegro wprowadzi ważną obsługę biometrii przy autoryzacji zakupów. Mowa tu oczywiście o odczytach linii papilarnych.

Mowa tu o użytkownikach smartfonów z Androidem. Z funkcji skorzystamy w momencie potwierdzania zakupu i płatności Allegro Pay. Rozwiązanie pojawi się podczas zakupu Kup Teraz, jak i Kupuję i płacę (szybkie zakupy). Z nowości skorzystają wszyscy Ci, co mają Androida 11 lub nowszego, a także aplikację Allegro w edycji 7.36.0 lub nowszej.

Allegro
(fot. Allegro)

Co ważne, użytkownicy iOS-a z tej funkcji mogą korzystać od dawna, a dokładnie od kilku miesięcy. Faktycznie właściciele smartfonów z Androidem musieli swoje odczekać. Nie ma co jednak narzekać, bowiem jest to coś, co znacznie przyspieszy i ułatwi zakupy za pomocą aplikacji mobilnych bez utraty zachowania bezpieczeństwa. Nie mogę się doczekać, aby móc skorzystać z tego rozwiązania.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!