Polacy kochają Allegro Pay. Firma zaliczyła spory zarobek

allegro

Jak się okazuje, Polacy pokochali usługę Allegro Pay. Wartość transakcji w ubiegłym roku przekroczyła nawet największe oczekiwania Allegro.

Allegro Pay jest uwielbiane

Allegro Pay zostało uruchomione jeszcze latem 2020 roku, jednak nie każdy użytkownik mógł wtedy skorzystać. Ja natomiast miałem taką możliwość i już wtedy wykorzystałem tę opcję zakupu. W pełni dostępne dla każdego Allegro Pay stało się rok później – nawet mowa o klientach niezarejestrowanych na platformie. Od tamtego momentu Polacy pokochali nową usługę.

Chwaląc się wynikami za 2021 roku, allegro.pl podało również wartość transakcji za pomocą Allegro Pay. W ubiegłym roku wartość pożyczek dała aż 2 mld złotych. Jest to dwa razy więcej niż pierwotnie zakładano. Mało tego, w 2022 roku Allegro przewiduje, że będzie to 4 mld złotych.

allegro pay
(fot. Allegro)

Dla przypomnienia, Allegro Pay to forma płatności odroczonych, która w zasadzie przypomina zakup na raty. Różnica jest taka, że nie jesteśmy w żaden szerszy sposób weryfikowani, a nam (naszemu kontu) przysługuje pewien kredyt, który możemy wydać na zakupy. Z każdą spłatą kredyt ten się odnawia i maksymalnie może wynieść 4200 złotych. Usługa pozwala nam zakupić produkt z podziałem płatności na:

  • 1 ratę za darmo (typowa płatność odroczona)
  • 3 raty za darmo (dla subskrybentów Allegro Smart!)
  • 5 rat z kosztem pożyczki
  • 10 rat z kosztem pożyczki
  • 20 rat z kosztem pożyczki

Przy czym raty od trzech w górę są możliwe dla zakupów od minimum 300 złotych. Jeszcze przed zakupem możemy podejrzeć ile dokładnie wyniesie koszt kredytu i jak będzie wyglądać rata. Zapłacić za ratę można na wiele sposobów, w tym za pomocą BLIKA, a przy każdej spłacie mamy opcję spłacenia z góry całego kredytu.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!