Allegro Lokalnie ruszy już w połowie września. Czym będzie ta platforma?

Allegro Lokalnie ruszy już w połowie września. Czym będzie ta platforma?

Na platformie Allegro.pl zarejestrowanych jest obecnie 21 milionów użytkowników, z czego 140 000 to sprzedawcy z kontami firmowymi. Prezes największego w Polsce serwisu aukcyjnego chce, aby w serwisie tym pozostały jedynie oferty firm. Co zatem z osobami prywatnymi? I tutaj pojawia się Allegro Lokalnie!

Allegro Lokalnie wydaje się świetnym pomysłem

Serwis AllegroLokalnie.pl ruszy już w połowie września. Portal ten ma skupiać jedynie osoby prywatne, których ogłoszenia na standardowym Allegro pozostaną jedynie do stycznia 2020 roku. Oczywiście na nowej platformie aukcyjnej nadal będziemy mogli tworzyć oferty w postaci licytacji lub z opcją “Kup Teraz”. Samo wystawienie ogłoszenia będzie całkowicie darmowe, ale przy sprzedaży zapłacimy prowizję wynoszącą 10% i jednocześnie nie więcej niż 50 zł. Nie zmienią się opcję płatności czy konta użytkowników – na AllegroLokalnie.pl zalogujemy się przy pomocy tych samych danych co na Allegro. Na tę chwilę nie wiadomo czy w identyczny sposób będzie działać Program Ochrony Kupujących. Nie zabraknie także możliwości wyróżniania swoich ogłoszeń, tak aby dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych odbiorców.

Zobacz także: Chińskie smartfony zgarniają wszystkie europejskie nagrody EISA

Podział platform sprzedażowych na tą z ofertami jedynie od firm i osobno od osób prywatnych wydaje się naprawdę dobrym posunięciem. Teraz musieliśmy używać filtrów, a tak każdy z nas będzie mógł w szybki sposób zdecydować, z którego serwisu chce skorzystać.

AllegroLokalnie.pl bez niektórych kategorii

I tej decyzji władz firmy zupełnie nie rozumiem. Na Allegro Lokalnie zabraknie kategorii dotyczących Motoryzacji oraz Nieruchomości. Tym samym osoby prywatne, które nie posiadają jakiejkolwiek firmy nie będą mogły sprzedać samochodu, mieszkania czy domu ani na Allegro ani na Allegro Lokalnie. Ciężko powiedzieć jaki jest powód takiego kroku, ale może on sprawić, że część użytkowników spróbuje się przenieść na inne serwisy.

To nie jedyne braki w AllegroLokalnie.pl. Myślę, że dla wielu problemem będzie brak Rat Zero. Raty są czymś z czego użytkownicy Allegro korzystają wyjątkowo chętnie, a w szczególności wtedy, gdy te nie są w jakikolwiek sposób oprocentowane. Zabraknie także Allegro Smart!, kuponów czy monet, które mogliśmy wymienić na zniżki. Jedno konto będzie mogło mieć wystawione jedynie 50 ogłoszeń.

Co myślicie o Allegro Lokalnie? Czy waszym zdaniem portal ten ma sens? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!