To koniec rat “od.nowa” w Allegro. Trzeba przesiąść się na alternatywę

allegro

Allegro już od jakiegoś czasu oferuje kupowanie produktów na raty i to za pośrednictwem wielu usług. To się jednak teraz zmienia, bowiem gigant zrezygnował z dostarczania rat “od.nowa”.

To koniec rat “od.nowa” na platformie Allegro

Allegro oferuje zakup na raty za pośrednictwem wielu usług. Można skorzystać z Allegro Pay, rat PayU oraz do końca 2021 dostępne były raty “od.nowa”. Te – zgodnie z zapowiedziami – zniknęły wraz z nadejściem 1 stycznia 2022 roku.

Raty od.nowa były realizowane we współpracy z bankiem BNP Paribas. Kredyt był rozkładany na nieoprocentowane raty w ramach przyznanego limitu. Co ciekawe, każda spłacona rata zwiększała pulę dostępnych środków. To pozwalało na kolejne zakupy bez potrzeby składania nowych wniosków. Aktualnie nieco podobnie działa Allegro Pay, ale tutaj raty są oprocentowane, a usługa jest w 100% zintegrowana z Allegro.

Allegro Pay

Z “od.nowa” sam raz skorzystałem i wspominam je umiarkowanie. Faktycznie pozwoliły mi one dokonać zakupy z zerowym oprocentowaniem, jednak złożenie wniosku było nieco czasochłonne, a spłacanie rat mocno nieintuicyjnie. Allegro Pay okazuje się być o wiele wygodniejszą formą. Przede wszystkim cały panel dotyczący należności i dostępnych środków mamy na stronie Allegro. Ponadto mamy dobrze pokazane terminy spłat oraz opcję szybkiej spłaty za pomocą wybranej formy – np. BLIKIEM. Płatność raty wygląda podobnie do płacenia za normalny zakup w Allegro.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!