Opaską Xiaomi Mi Band 6 NFC zapłacą również klienci BNP Paribas

Mi Band 6 główne
Xiaomi Mi Band 6

Płatności Xiaomi Pay z wykorzystaniem opaski sportowej Mi Band 6 NFC nabierają popularności. Jak się okazuje, kolejny bank zadeklarował wprowadzenie obsługi tej metody płacenia. Tym razem jest to BNP Paribas.

Masz konto w BNP Paribas? Zapłacisz opaską Xiaomi jeszcze w styczniu 2022

Bank BNP Paribas właśnie poinformował, że zamierza wesprzeć kolejne technologie płatności mobilnych. Oczywiście mowa tu o usłudze Xiaomi Pay, w ramach której możemy zbliżeniowo zapłacić opaską Xiaomi Smart Band 6 NFC (popularnie nazywana Mi Bandem 6 NFC).

Jak informuje bank, technologia ma pojawić się w użyciu jeszcze w styczniu przyszłego roku (to jest 2022). A więc w styczniu klienci będą mogli podpiąć kartę płatniczą przez BNP Paribas do usługi Xiaomi Pay. Do skorzystania z tej usługi potrzebna jest również aplikacja Xiaomi. Karta płatnicza musi zostać wystawiona przez Mastercard.

xiaomi mi band 6 nfc

Xiaomi Mi Band 6 NFC pojawił się na polskim rynku w październiku. Od swojego brata (czyli Mi Banda 6) różni się tylko jednym elementem i jest to obecność modułu NFC. To właśnie dzięki niemu możemy zapłacić opaską. Jest to jednocześnie pierwsze urządzenie ubieralne Xiaomi, którym możemy zapłacić w Europie.

Płatności Xiaomi Pay obsługuje w Polsce już kilka banków i fintechów. mowa tu o Banku Pocztowym, ZEN, Curve oraz mBanku. Do tej grupy dołączy także BNP Paribas. A ile kosztuje Mi Band 6 NFC? Regularna cena wynosi 249 złotych, ale często można znaleźć promocję, w ramach której możemy kupić opaskę za około 200 złotych.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!