Allegro uruchomiło własne “paczkomaty”! Nazywają się One Box

Allegro One Box
(fot. Allegro)

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że Allegro zamierza uruchomić własne automaty paczkowe. Dzisiaj te zapowiedzi stają się faktem, bowiem pierwsze One Box by Allegro już działają.

One Box by Allegro – czyli paczkomaty od platformy do sprzedawania

Pomimo tego, że wygląda jakby współpraca między Allegro a InPostem nigdy nie była lepsza (dla mnie automatycznie zakupy na Allegro oznaczają przesyłkę do Paczkomatów InPostu), tak Allegro postanowiło uruchomić własną sieć automatów paczkowych. Pierwsze urządzenia już pracują na terenie Warszawy, a już wkrótce zadziałają w innych miejscach.

Łącznie stoi ich 600. Mało – fakt, jednak do końca przyszłego roku ma to być już 3 tysiące, a to oznacza, że niemalże każde, nieco większe miasto powinno mieć chociaż jeden automat. Korzystanie z automatów jest możliwe dzięki aplikacji mobilnej Allegro.

Allegro dodaje, że wszystkie nowe automaty paczkowe są zasilane energią pochodzącą z odnawialnych źródeł energii oraz zostały zbudowane w 90% z recyklingowanego drewna. Mało tego, urządzenia mają zaoferować udogodnienia dla osób niedowidzących i niesłyszących, a także nawet czujniki jakości powietrza.

Automaty nazywają się One Box by Allegro i są elementem większego projektu One by Allegro. W jej skład mają wchodzić jeszcze punkty odbioru przesyłek One Punkt oraz usługa obsługi zamówień dla sprzedawców One Fulfillment.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!