Zakupy Allegro Pay zweryfikujesz dzięki Face ID i Touch ID

Allegro Pay
(fot. Allegro)

Allegro Pay to coraz wygodniejsza i coraz częściej wykorzystywana forma płatności. Kiedy to chcemy z niej skorzystać, to musimy potwierdzić swoją tożsamość. Jak się okazuje, dla użytkowników sprzętu Apple czynność ta będzie niezwykle prosta.

Allegro Pay będzie współpracować z Face ID i Touch ID

Potwierdzenie tożsamości podczas zakupów z wykorzystaniem Allegro Pay jest nieco uciążliwe, bowiem aktualnie jest ono dosyć proste i niezbyt bezpieczne – na nasz numer telefonu wysyłany jest SMS z kodem, który podajemy na stronie. Jak się jednak okazuje, użytkownicy sprzętu Apple będą mogli skorzystać z biometrii.

Już od 17 listopada użytkownicy sprzętu Apple będą mogli potwierdzić swój zakup Allegro Pay z wykorzystaniem funkcji Touch ID lub Face ID. To powinno znacznie przyspieszyć i ułatwić zakupy. Dodatkowo Allegro zaktualizuje regulamin związany właśnie z Allegro Pay w zakresie biometrii i potwierdzania zakupów.

Allegro z własnymi automatami paczkowymi?

8 listopada natomiast zostanie zaktualizowana polityka ochrony prywatności. Zapisy sugerują wprowadzenie automatów paczkowych sygnowanych logo Allegro. Tak, gigant zamierza uruchomić swoją alternatywę dla Paczkomatów InPostu. Podobnie jak w przypadku InPostu, otworzenie skrytki z paczką ma być możliwe z wykorzystaniem właśnie aplikacji mobilnej, a dotykanie ekranu automatu będzie zbędne.

Automaty paczkowe Allegro ruszą prawdopodobnie jeszcze tej jesieni. Pierwsze maszyny stanęły w Poznaniu na Nowym Rynku. Jeszcze w 2021 ma stanąć 1,5 tysiąca automatów w całej Polsce. W 2022 roku ma to być już 3 tysiące.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!