Allegro Pay już dostępne dla wszystkich! Zakupy na raty jeszcze nigdy nie były takie proste

Allegro Pay
(fot. Allegro)

Allegro Pay to specjalna funkcja w serwisie Allegro, która pozwala nam kupić produkty na raty bez zbędnego podpisywania umów i innych formalności. Jak się okazuje, po wielu miesiącach testowania, funkcja w końcu jest dostępna dla każdego.

Allegro Pay to ciekawa opcja

Allegro Pay to usługa, która pozwala nam zakupić produkty na raty. Do wyboru mamy 1 ratę (czyli przesunięcie zapłaty za zakup), 3 raty, 5 rat, 10 rat i 20 rat. Warto tutaj dodać, że Allegro Pay nie wymaga od nas pokazywania potwierdzeń dochodów czy innych dokumentów. Ponadto zapłata w formie 1. lub 3. rat jest darmowa dla użytkowników Allegro Smart (nie mamy tutaj żadnego oprocentowania). Każdy użytkownik dostaje pewną formę “zaufania”, czyli liczbę środków, które może wydać w ramach Allegro Pay. Wraz ze zwiększeniem zaufania, rośnie też liczba środków i maksymalnie może wynosić 4200 złotych.

Sam z Allegro Pay mogę korzystać od około roku i faktycznie opcji używam. Dzięki temu mogłem zakupić nieco droższe rzeczy bez zbędnego obciążania budżetu. Też raz skorzystałem z opcji zapłaty jednej raty, bowiem nie byłem pewien czy produkt będzie mi pasował, a nie musiałem zamrażać własnej gotówki.

allegro pay

Allegro Pay dla każdego użytkownika

Allegro po ponad roku kończy testy usługi Allegro Pay i udostępnia ją każdemu użytkownikowi. To otwiera drogę wielu osobom do zakupu rzeczy, na które albo musieliby długo zbierać pieniądze, albo pojedyncza zapłata mogłaby znacznie obciążyć budżet. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób utrzymujących się ze stypendium czy z pracy bez stałej kwoty zarobków.

allegro pay

W II kwartale 2021 roku Allegro Pay zostało wykorzystane do uzyskania kwoty aż 347 mln złotych, a mówimy tutaj o ograniczonej liczbie użytkowników. To pokazuje jak ważna jest taka usługa i jak ludzie na niej polegają. Teraz, kiedy to Allegro Pay jest dostępne dla każdego, liczba uzyskanych środków znacznie wzrośnie.

Źródło: Allegro

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!