Allegro Pay usuwa korzystny plan darmowych spłat

Allegro
Allegro

Mamy złą wiadomość dla fanów usługi Allegro Pay. Jak się okazuje, gigant usunie opcję darmowych trzech rat dla subskrybentów Allegro Smart.

Allegro bez darmowych trzech rat

Allegro Pay to usługa wewnątrz Allegro. Pozwala ona na zakup w Allegro bez płacenia z góry. Można albo odroczyć płatność o 30 dni, albo podzielić zakup na raty. Subskrybenci Allegro Smart mieli opcję wyboru podziału na 3 raty 0%. Z tego też powodu była to bardzo pożądana forma zakupów – sam zresztą z niej chętnie korzystałem. Niestety, to się zmienia.

Nowy regulamin Allegro Pay wejdzie w życie już 14 marca i usuwa opcję darmowego podziału zakupu na 3 raty. Zamiast tego pojawi się możliwość opłaty w dwóch, darmowych ratach. Trzeba przyznać, że nie jest to aż tak dobre jak darmowe trzy, które po prostu były bardzo optymalne. To jednak nie koniec wad. Niemożliwe stanie się darmowe podzielenie spłaty płatności wcześniej odroczonych. To nieco ukróca użytkownikom większą opcję manewru i wycofywania się ze swoich poprzednich decyzji bez ponoszenia darmowych kosztów. Allegro tłumaczy się rosnącymi kosztami prowadzenia działalności.

Allegro onebox automat
Automat Allegro One Box

Warto dodać, że do wyboru są jeszcze płatności ratalne w formie 5, 10 lub 20 spłat. Te jednak nie są darmowe i należy ponieść koszty kredytu.

Jest jednak pewne światełko w tunelu. Limit Allegro Pay już od samego początku wynosi 4200 złotych, co nie jest kwotą wysoką. Jak informuje portal Cashless, Allegro prawdopodobnie zwiększy ten limit do około 6500 złotych, czyli do aktualnie średniego wynagrodzenia krajowego według danych GUS. Zmiana powinna zajść jeszcze w tym roku.

Źródło: Cashless, Allegro

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!