Allegro Pay będzie niemalże jak bank

Allegro Pay

Allegro Pay okazało się być strzałem w dziesiątkę. Usługa maksymalnie skróciła i ułatwiła proces zakupu na raty i to na jasnych warunkach. Jak się okazuje, polski gigant nie zamierza się hamować i już pracuje nad kolejnymi usługami finansowymi.

Allegro Pay prawie jak bank – dzięki pomocy Aion Bank

Allegro Pay to wygodna forma zakupu produktów z opcją wzięcia na raty. Standardowo możemy zdecydować się na jedną ratę 0%, którą musimy uiścić w przeciągu 30 dni od momentu zakupu. Ewentualnie można zdecydować się na zakup ratalny z oprocentowaniem oraz z wyborem 5, 10 oraz 20 rat. Wyjątkiem są tutaj subskrybenci Allegro Smart, bowiem tym przysługuje zakup na 3 raty 0%. Warto dodać, że minimalny koszt produktu musi wynosić 300 złotych, a zakup można spłacić przedterminowo.

Allegro Pay podpisała z Aion Bankiem tak zwany term sheet, czyli dokument ustalający zawarcie ważnej umowy w przyszłości. Allegro chce – za pośrednictwem Allegro Pay – oferować bankowość jako usługę, tudzież Banking-as-a-Service (BaaS). Umowa ma zostać zawarta do 28 kwietnia 2023 roku.

aion bank
(fot. Aion Bank)

Współpraca z Aion Bankiem ma sprawić, że Allegro Pay będzie mogło na przykład oferować konta oszczędnościowe i inne usługi. Wszystko to ma być dostępne właśnie pod marką Allegro Pay prosto ze strony Allegro.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza współpraca Allegro i Aion. Już wcześniej poinformowano, że Aion Bank będzie mógł kupować od Allegro Pay wierzytelności z tytułu kredytów konsumenckich w różnej liczbie rat. Później to rozszerzono nawet na zakupy w metodzie “Kup teraz, zapłać później”. Allegro Pay to był istny strzał w dziesiątkę, a w III kwartale 2022 roku wartość pożyczek udzielonych przez AP przekroczyła 1,4 mld złotych.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!