Allegro Smart: darmowa dostawa od 1 zł! Ale tylko dla wybranych

Allegro Smart
Allegro Smart

Jak się okazuje, Allegro dosyć agresywnie reaguje na swoją konkurencję i już rozpoczęło testy darmowych przesyłek w ramach subskrypcji Allegro Smart! dla każdego zamówienia wartego tylko złotówkę.

Dostawa od 1 zł w Allegro Smart! Ruszają testy

Jak wynika z najnowszych informacji, Allegro testuje rozwiązanie, w ramach którego darmowa przesyłka będzie dostępna dla każdego zamówienia. Testy mają zacząć się już dzisiaj (to jest 30 listopada) i potrwają do 31 stycznia 2022 roku. Niestety, nie każdy klient skorzysta z tego udogodnienia.

Podobnie jak w przypadku przesyłek od 25 złotych, o których pisaliśmy więcej >>w tym artykule<<, tak i tutaj dostęp do funkcji mają tylko wybrani subskrybenci Allegro Smart!. Aby skorzystać z darmowej dostawy, wartość zamówienia musi wynosić zaledwie 1 zł. Jest to spore udogodnienie, bowiem w zasadzie możemy zamówić niemalże każdy produkt i to w pełni swobodnie – bez ponoszenia kosztów za wysyłkę, jak i (prawdopodobnie) ewentualny zwrot. Dla przypomnienia, aktualnie darmowa dostawa do punktu jest dostępna dla zamówień o wartości 40 PLN lub wyższej. Od 80 złotych natomiast możemy zdecydować się na darmową przesyłkę prosto do naszego domu.

Allegro Smart! Pexels
(fot Pavel Danilyuk z Pexels)

Jak informuje portal Cashless, aktualne testy nie są krzywdzące dla sprzedawców. Jeśli dany klient bierze udział w testach i kupi produkt warty mniej niż 40 złotych wraz z darmową dostawą, to 100% kosztów tej dostawy bierze na siebie Allegro.

Darmowe dostawy od wartości minimalnej wynoszącej 1 złotych, to coraz częściej kuszący powód, aby przywiązać się do danej platformy. Podobne udogodnienie oferuje chociażby Amazon w ramach subskrypcji Prime.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!