Allegro Smart! drożeje. Dotyczy to wszystkich klientów

Allegro One Box
(fot. Allegro)

Allegro Smart! to subskrypcja, która od dawna utrzymywała te same ceny i warunki – a przynajmniej od strony klienta. Niestety, za moment się to zmieni!

Allegro Smart! zwiększa warunki i ceny

Allegro zwiększa ceny niemalże każdego aspektu swojej subskrypcji Smart i tym samym roczny abonament nie będzie już kosztował 49, a 59,90 złotych. Zmiany wejdą lada moment, a dokładnie 21 listopada 2022 o godzinie 9:00. To jednak nie wszystkie elementy podwyżki.

Zmiany dotyczą także minimalnych wartości przesyłek, aby na darmową przesyłkę (a raczej w ramach abonamentu) się załapać. Jak dokładnie wygląda podwyżka?

  • z 40 zł na 45 zł – w przypadku dostawy do automatów paczkowych i punktów odbioru
  • z 40 zł na 65 zł – dla przesyłek kurierskich
Allegro One Box - od teraz przesyłka do tego automatu za darmo będzie dostępna od wartości przesyłki 45 zł
Allegro One Box – od teraz transport do tego automatu za darmo będzie dostępny od wartości przesyłki 45 złotych

A jak uchronić się przed podwyżką? Nie da się tego zrobić w każdym aspekcie, ale jest pewne rozwiązanie. Można zaoszczędzić na subskrypcji wykupując roczny abonament przed 21 listopada. Warto dodać, że firma nie przedłuży automatycznie subskrypcji na nowych warunkach klientom, którzy podpięli pod swoje konto kartę płatniczą.

Co ciekawe, nie zmienia się cena miesięcznej subskrypcji Allegro Smart i ta dalej ma wynosić 10,99 PLN. Ta jednak – o ile regularnie korzystamy z platformy – nadal nie wygląda na korzystną. Co ważne, zmiany zostaną wprowadzone zaraz przed świętami zakupowymi Black Friday i Cyber Monday.

Źródło: Allegro

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!