Allegro goni Paczkomaty i ma już 2 tysiące automatów One Box

Allegro onebox automat
Automat Allegro One Box

Zapewne zauważyliście, że w Waszej okolicy pojawiły się pewne, zielone maszyny. Ja sam to dostrzegłem, a przez ostatnie miesiące zamontowano ich całkiem sporo. Jak się okazuje, Allegro ze swoimi automatami One Box mocno goni konkurencję.

Allegro One Box to już 2 tysiące automatów

Allegro One Box to oczywiście konkurencja dla popularnych Paczkomatów firmy InPost. Allegro bierze to na poważnie i jak właśnie poinformowali – automatów jest już 2 tysiące. Sam dostrzegłem, że w mojej okolicy pojawiły się dwa, które mam w bliskim zasięgu.

Allegro One Box nr 2001 stanął w Warszawie i nawet zyskał specjalne funkcje w postaci ciekawego oświetlenia. Allegro jednak wie, że nie ma co spoczywać na laurach i musi dalej inwestować. Dlatego też do końca 2022 roku automatów ma być co najmniej 3 tysiące. Firma dodała, że One Box to jedna z trzech najpopularniejszych form dostawy na Allegro. Sam jeszcze nie miałem okazji skorzystać z tych automatów, ale mam taki zamiar w najbliższej przyszłości.

Warto też dodać, że automaty Allegro mają rozszerzoną funkcjonalność. Chociażby zostały wyposażone w czujniki badające jakość powietrza (nie wiem czy Allegro te dane udostępnia do jakichś otwartych platform), można w nich za darmo zostawić stary elektrosprzęt, a za każde 10 przesyłek firma sadzi drzewo w imieniu klienta. Firma testuje również wykorzystanie rowerów cargo oraz obsługę zwrotów opakowań kartonowych.

Korzystaliście już z Allegro One Box? Jakie są Wasze wrażenia? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!