Amazfit Sports Watch 3 trafi na rynek z NFC. Czy to oznacza wsparcie dla płatności zbliżeniowych?

Amazfit Sports Watch 3 trafi na rynek z NFC. Czy to oznacza wsparcie dla płatności zbliżeniowych?

Huami zapowiedziało premierę nowego urządzenia na 27 sierpnia tego roku. Wtedy też mówiono o tym, że tego dnia zobaczymy coś w rodzaju klona Apple Watcha. Wszystko wskazuje na to, że wicedyrektor chińskiej firmy celowo opublikował w sieci nieprawdziwe informacje, aby zachować szczegóły dotyczące nowego urządzenia w tajemnicy!

Amazfit Sports Watch 3

Co ciekawe nadchodząca nowość firmy Huami będzie bezpośrednim następcą znanego i lubianego Stratosa. Tym samym sam chiński producent nie uważa, że Amazfit Verge jest trzecią generacją zegarka sportowego, a produktem z zupełnie innej serii. Jest to o tyle ciekawe, że wcześniej reklamowano Verge właśnie jako następce Stratosa. W nazwie znikło jednak słowo smart, ale jak tłumaczy jeden z wicedyrektorów Huami, Qi Fandi, powód tej decyzji jest niezwykle prosty – każdy zegarek wyprodukowany przez firmę jest zegarkiem inteligentnym i nie potrzeba tego podkreślać w nazwie.

Amazfit Sports Watch 3 trafi na rynek z NFC. Czy to oznacza wsparcie dla płatności zbliżeniowych?

Co wiemy na temat specyfikacji? Tak naprawdę niewiele. Amazfit Sports Watch 3 ma otrzymać bowiem okrągły, a nie jak wcześniej mówiono kwadratowy, wyświetlacz o przekątnej 1,34 cala. Wyświetlacz ten ma być produkowany przez firmę Japan Display Inc. Spółka ta jest odpowiedzialna także za produkcję wyświetlaczy do Apple Watcha. Co ciekawe nadchodząca nowość firmy Huami otrzyma także moduł zbliżeniowy NFC. Nie oznacza to jednak, że Amazfit Sports Watch 3 będzie wspierać Google Pay czy inne aplikacje do płatności zbliżeniowych. W Chinach NFC wykorzystywane jest do wielu innych rzeczy, takich jak kupowanie biletów w komunikacji miejskiej. Zapewne większej ilości informacji na ten temat dowiemy się już jutro podczas premiery.

Zobacz także: Amazfit GTR vs Amazfit Verge – porównanie cen i specyfikacji

Na rynku ma zadebiutować także bardziej limitowana wersja z kopertą wykonaną z tytanu oraz szafirowym szkłem. Bez wątpienia będzie ona zdecydowanie droższa i ciężko powiedzieć czy zakup z wysyłką do Europy będzie w ogóle możliwy. Niemniej jednak Amazfit Sports Watch 3 zapowiada się niezwykle ciekawie!

Co myślicie o inteligentnych zegarkach Huami? Czekacie na premierę Amazfit Sports Watch 3? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!