Amazfit Verge 2 z EKG zaprezentowany razem z Amazfit Health Watch

amazfit verge 2 2

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odbyła się konferencja podczas której firma Huami zaprezentowała światu dwa nowe zegarki z serii Amazfit. Mowa o modelach Verge 2 oraz Amazfit Health, które mogą okazać się gigantycznymi hitami sprzedażowymi!

Amazfit Verge 2

Jest to bezpośredni następca Amazfit Verge, którego porównanie z Stratosem znajdziecie tutaj. Co ciekawe zegarek ten nie jest jedynie odświeżeniem tego co widzieliśmy już wcześniej, a urządzeniem oferującym zupełnie nowe funkcje. Największą nowością jest możliwość wykonywania pomiarów EKG. Oczywiście nie będzie to pomiar medyczny, a co za tym idzie nie możemy na jego podstawie wyciągać daleko idących wniosków, ale osoby z chorobami serca mogą docenić tę funkcję. Kolejną nowością jest wsparcie dla kart eSIM, a to umożliwi użytkownikowi wykonywanie połączeń czy wysyłanie wiadomości bezpośrednio z zegarka i, co może najważniejsze, bez konieczności łączenia go ze smartfonem.

amazfit verge 2

Amazfit Verge 2 otrzymał ekran typu AMOLED o przekątnej 1,39 cala i rozdzielczości 454 x 454 pikseli pokryty szkłem Gorilla Glass trzeciej generacji. Za wydajność odpowiada Qualcomm Snapdragon Wear 2500. Oczywiście nie zabrakło także głośnika, mikrofonu oraz 4 GB pamięci eMMC. Jeśli chodzi o łączność to na pokładzie znajdziemy Bluetooth 4.2, Wi-Fi b/g/n, GPS oraz NFC. Nie spodziewam się jednak, że NFC umożliwi nam płacenie zbliżeniowo zegarkiem, ale może być one wykorzystywane między innymi do bezstykowego otwarcia niektórych marek samochodów. Bateria o pojemności 420 mAh ma zapewnić do 28 godzin pracy przy ciągłym korzystaniu z sieci LTE. Nie zabrakło także certyfikatu IP68.

Zobacz także: Amazfit Verge Lite oraz BIP Lite zaprezentowane oficjalnie!

Amazfit Health Watch

Amazfit Verge 2 to nie jedyny smartwatch zaprezentowany przez Huami podczas konferencji. Drugim inteligentnym zegarkiem jest Amazfit Health Watch. Sprzęt ten otrzymał nie okrągły, a prostokątny ekran o przekątnej 1,28 cala i rozdzielczości 176 x 176 pikseli. Co ciekawe zegarek ten także otrzymał możliwość wykonywania pomiarów EKG. To wręcz przełom w tak tanim sprzęcie, a co za tym idzie Amazfit Health Watch może być prawdziwym hitem sprzedaży. Nie zabrakło także certyfikatu wodoodporności 3 ATM. Bateria o pojemności 200 mAh ma zapewnić do 7 dni pracy na jednym ładowaniu.

Amazfit Verge 2 z EKG zaprezentowany razem z Amazfit Health Watch

Ceny oraz dostępność

Nowe zegarki z serii Amazfit na tę chwilę będą dostępne jedynie w Chinach. Oczywiście już niedługo powinny pojawić się w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do naszego kraju, ale nadal nie wiemy czy kiedykolwiek pojawią się w polskiej dystrybucji. Ceny poszczególnych wersji w Państwie Środka prezentują się następująco:

  • Amazfit Verge 2 bez EKG – 999 juanów (ok. 550 zł)
  • Amazfit Verge 2 z EKG – 1299 juanów (ok. 706 zł)
  • Amazfit Verge 2 Avengers Limited Edition – 1499 juanów (ok. 815 zł)
  • Amazfit Health Watch – 699 juanów (ok. 380 zł)

Co myślicie o nowych zegarkach Huami? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!