Nowe procesory AMD Ryzen 9 okazują się mało imponującym ulepszeniem

Nowe procesory AMD Ryzen 9 okazują się mało imponującym ulepszeniem

Do sieci wyciekły pierwsze testy nowych procesorów AMD Ryzen 9, z których wynika, że nie są one wcale wydajniejsze od poprzedniej generacji.

3D V-cache

Z ręką na sercu można stwierdzić, że wycieki nowych osiągów procesorów AMD Ryzen stały się już tradycją. Nie uniknęły tego też modeli oznaczone 7900X3D oraz 7950X3D, których oficjalna premiera wciąż przed nami. Na rynku pojawia się dopiero 28 lutego, ale już tera możemy przyjrzeć się dokładnym wynikom, które są w stanie osiągnąć. Dla wielu osób może być to zaskoczeniem, bo widać, jak na dłoni, że 7950X3D ma osiągi bardzo porównywalne z podstawową wersją, czyli 7950X. Można było się tego spodziewać, po wprowadzeniu do tych procesorów technologii 3D V-cache. Dała ona możliwość dodania 64 MB cache do samego procesora, ale oznacza jednocześnie problemy z wydajnością, głównie termalną.

komputer ryzen

Na co to komu?

Problem z V-cache prześladuje Ryzena już od co najmniej kilku modeli z wcześniejszej generacji, a największym z nich jest mało widoczna zmiana wydajności. Nie jest tajemnicą, że ta technologia przyda się wyłącznie w ściśle określonych sytuacjach. Dlatego przeciętny użytkownik może zupełnie pominąć ją przy wybieraniu nowego procesora. V-cache sprawdzą się natomiast w sytuacji, gdy chcecie podnieść osiągnięcia w swoim komputerze gamingowym.

Źródło: xda-developers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!