Amerykanie ustąpią trochę Huawei. To wciąż nie koniec Chińskiego giganta na naszym rynku!

Huawei Mate 30
Huawei Mate 30

Spór pomiędzy rządem Stanów Zjednoczonych z Donaldem Trumpem na czele oraz firmą Huawei trwa tak naprawdę od kilku miesięcy. To przyniosło gigantyczne wręcz problemy gigantowi z Państwa Środka. Wszystko wskazuje jednak na to, że USA może w najbliższej przyszłości pozwolić części amerykańskich firm na współpracę w Huawei!

Huawei nie zamierza się poddać

Zacznijmy od początku. W maju tego roku chińska firma została wpisana na czarną listę, ponieważ, według rządu USA, urządzenia te stanowiły realne zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli oraz bezpieczeństwa narodowego. Wpisanie na czarną listę oznacza jedno – amerykańskie przedsiębiorstwa nie mogły w jakikolwiek sposób nawiązywać kontaktów handlowych z Huawei. Oczywiście po krótkim czasie dano chińskiemu producentowi 90 dni, aby ten doszedł do porozumienia z rządem USA, ale tak się oczywiście nie stało.

Huawei Mate 30 Pro aparaty

Zobacz także: Huawei traci drugie miejsce na rzecz Apple

Huawei nadal nie może współpracować z amerykańskimi przedsiębiorstwami i myślę, że największą stratą jest brak usług Google w smartfonach z serii Mate 30. Oczywiście użytkownik jest je w stanie zainstalować samodzielnie, ale nie każdy chce to robić. Brak usług Google spowodował przesunięcie premiery nowych flagowców giganta z Państwa Środka w Europie na nieznany termin. I tak naprawdę dopiero, gdy rząd Stanów Zjednoczonych dojdzie do porozumienia z Huawei może nastąpić rozpoczęcie sprzedaży Mate 30 i Mate 30 Pro.

Według najświeższych plotek amerykańska administracja planuje wydać specjalną licencję, która pozwoli niektórym firmom na współpracę z Huawei. Ważne jest jednak, aby były to towary i informacje niewrażliwe oraz takie, które w żaden sposób nie mogą zagrozić bezpieczeństwu narodowemu. Czy to oznacza, że już niedługo zobaczymy Mate 30 i Mate 30 Pro z usługami Google w Europie, a w tym i w naszym kraju? Tego niestety nie wiemy. Miejmy jednak nadzieję, że Huawei zrobi wszystko co w jego mocy, by wprowadzić smartfony te do sprzedaży jak najszybciej!

Co myślicie o sporze pomiędzy Huawei i rządem Stanów Zjednoczonych? Czekacie na europejską premierę Mate 30 i Mate 30 Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!