W Among Us zagrasz na konsolach Xbox i PlayStation!

among us
(fot. Among Us)

Jeśli mało Wam platform do pogrania w Among Us to mam dla Was dobrą wiadomość. Jak się okazuje, jeszcze w 2021 w grę zagramy na konsolach Xbox i PlayStation!

Among Us na Xbox One, Xbox Series X|S oraz PlayStation 4 i PlayStation 5

Among Us to gra, która odniosła wielki sukces, jednak stało się coś, czego mocno się spodziewaliśmy. Popularność gry drastycznie zmalała, choć nadal ma ogromną bazę aktywnych graczy, co łatwo zauważyć kiedy to zalogujemy się na serwery. Gra jest dostępna na wiele platform, w tym na smartfony, PC oraz Google Stadia. Do tego grona dojdzie kolejna platforma, która z grami kojarzy się najmocniej – konsole stacjonarne.

Już od 14 grudnia będziemy mogli zagrać w Among Us na konsolach:

  • Sony PlayStation 4 oraz PlayStation 5
  • Seria Xbox One
  • Xbox Series X|S

Gra ma kosztować standardowo, czyli 4,99 USD. W Polsce natomiast gra kosztuje zazwyczaj około 20 złotych, a więc jest dostępna dla niemalże każdego (przy czym na smartfony jest darmowa). Warto jednak dodać, że gra zostanie udostępniona w ramach subskrypcji Xbox Game Pass. Zostanie także wydana wersja kolekcjonerska gry The Impostor Edition, która pojawi się wiosną 2022 roku.

Among Us
(fot. Among Us)

Czy grze to pomoże w odzyskaniu popularności? To całkiem możliwe. Podobnie jak w przypadku innych platform, tak i tutaj będzie Crossplay, a więc będziemy mogli grać z naszymi znajomymi, choć Ci nie muszą mieć takiej samej konsoli jak my. Wydaje się to być super opcją. Dodatkowo gra nie waży zbyt wiele, więc trzymanie jej na dysku nie będzie uciążliwe.

Źródło: Inner Sloth

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!