W Among Us będzie nowa mapa oraz kilka innych usprawnień

Among Us

Zdążyliście już zapomnieć o Among Us? Gra odnotowała ostatnio ogromny wzrost popularności, dlatego twórcy nie zapominają, by rozwijać swoje dzieło. Studio zapowiedziało, że nie będzie, tak jak było w pierwotnym planie, tworzyć Among Us 2, tylko doda więcej funkcjonalności do pierwszej wersji gry.

Among Us ze zmianami w mapach

Aktualnie w tytule możemy rozpocząć rozgrywkę na jednej z trzech map. Główną jest The Skled, mamy też Mira HQ oraz największą, czyli Polus. Jak podają źródła, nowa mapa ma być większa od pozostałych. Rozmiar mapy ma decydujący wpływ na tempo rozgrywki, ponieważ im jest większa, tym dłużej zajmuje graczom dotarcie do miejsca wykonania zadań. Ponadto im większe rozproszenie, tym większa możliwość “niewidzialnego” zabójstwa. Głosy mówią, że obecnie na tym elemencie skupia się studio, więc jest szansa, że nową mapę zobaczymy w tym roku, jeszcze przed Świętami.

among us

Wydanie większej mapy może się wiązać ze zwiększeniem liczby graczy w jednej drużynie. Obecnie wynosi ona dziesięciu, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby w przyszłości było ich na przykład piętnastu. Pozostaje jednak kwestia starych, mniejszych map. Twórcy planują rozwiązać to poprzez dodanie drugiego poziomu, piętra. Z podstawowej mapy członkowie załogi teleportowaliby się “do piwnicy” lub “na strych”. To tylko jedna z opcji rozważanych przez studio, ale jest to najprostszy sposób na powiększenie map, więc być może możemy spodziewać się jego szybkiego wprowadzenia.

Zobacz też: Cyberpunk 2077 — „Wydanie gry 19 listopada było możliwe.”

Gracze postulowali także, aby zmienić lokalizację Medbay’a, ponieważ negatywnie wpływa ona na balans rozgrywki, który zostaje przesunięty w stronę crewmate’ów. Nie da się tego zrobić, ponieważ całą mapę trzebaby projektować na nowo. Sposobem na rozwiązanie tej kwestii jest losowe miejsce startu gry. Tak, aby wszyscy nie pojawiali się w Cafeterii. To miałoby ułatwić zadanie Inmpostorom. Wprowadzenie tej zmiany nie jest jednak przesądzone i nie mamy jeszcze żadnych wskazówek kiedy może to nastąpić.

Gracie jeszcze w Among Us? Jakie zmiany chcielibyście ujrzeć jako pierwsze? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!