Cyberpunk 2077 — “Wydanie gry 19 listopada było możliwe.”

Cyberpunk 2077 — "Wydanie gry 19 listopada było możliwe."

Kilka dni temu CD Projekt RED zaskoczył nas niemiło kolejnym przełożeniem premiery premiery gry na 10 grudnia. Nie jest to pierwsza taka sytuacja i tym razem pojawiły się głosy, że gry raczej nie zobaczymy w 2020 roku. Czy tak będzie naprawdę?

Czy Cyberpunk 2077 jest już ukończony?

Deweloperzy tworzą tę grę od naprawdę dawna, 10 stycznia 2013 to data opublikowania pierwszego trailera w serwisie YouTube. 16 kwietnia 2020 roku miała się natomiast odbyć premiera. Tę dwukrotnie przekładano o okresy dłuższe niż miesiąc. Teraz jednak premierę przełożono o 3 tygodnie. Czy to wystarczająco czasu, aby wszystko było gotowe? W końcu jeśli do tej pory nie udało się dopracować gry, to czy przez ten krótki czas programiści zdążą przyjrzeć się milionom linii kodu? Tym bardziej, że w sieci krążą plotki o tym, iż wersja na konsole jest zupełnie niegotowa – są problemu ze wydajnością i crushami pamięci. Pojawiają się też opinie, że to ostatni termin, aby wydać ją jeszcze przed Świętami, dlatego zdecydowano się na taki krok.

Podczas konferencji prasowej decyzję skomentował Adam Kiciński. Jak stwierdził, firma jest przekonana, że Cyberpunk 2077 ukaże się zgodnie z planem 10 grudnia.

Jesteśmy pewni [daty premiery – red.]. Wydanie gry 19 listopada było możliwe, ale uważamy, że trzy dodatkowe tygodnie pozwolą nam naprawić parę rzeczy. Decyzja nie była łatwa, ale wiemy, że premiera zdarza się tylko raz i pierwsze wrażenie jest kluczowe. Lepsza reakcja na grę przy okazji premiery zawsze sprzyja większej sprzedaży. Dlatego opóźniamy debiut, choć wcale nie musimy, ale posiadanie tego dodatkowego czasu daje nam większą pewność, że wszystko będzie obecne w grze, kiedy ją wydamy.

Kiciński wspomniał również, że firma zajmuje się przede wszystkim wersjami na obecną generację konsol, a więc w plotkach może być ziarnko prawdy:

Ta sytuacja jest inna [niż poprzednie opóźnienia – red.] Mamy gotową grę na PC i dobrze się gra w nią na konsolach nowej generacji. Finalizujemy proces dotyczący konsol obecnej generacji.

Twórcy są pewni, że Cyberpunk 2077 spotka się z bardzo ciepłym przyjęciem. Jak możemy wnioskować, reakcje osób, które już miały okazję zagrać w tę grę są pozytywne.

Ci, którzy go ukończyli, mówią, że nigdy wcześniej nie grali w taką grę.

Dajcie znać w komentarzach co Wy sądzicie o całej tej sytuacji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!