Android 11 ucieszy posiadaczy aut z Android Auto

android auto nowe

Android Auto to system multimedialny, który, na przemian z Car Play, czyli odpowiednikiem od Apple, znajdziemy w nowych samochodach kilku producentów. Dotychczas, aby połączyć go z naszym smartfonem bezprzewodowo, nasze urządzenie musiało podchodzić od Google bądź Samsunga. Android 11 to zmieni!

Bezprzewodowe Android Auto dla prawie wszystkich

Nowa wersja Androida ma sprawić, że posiadacze aut z Android Auto, którzy mają smartfony innych marek niż Samsung lub Google się ucieszą. Dotychczas było to dostępne dla każdego Pixela oraz Samsungów z Android 10 i wybranych z Android 9. Okazuje się, że bezprzewodowa wersja Android Auto będzie obejmować więcej urządzeń mobilnych, aniżeli tylko od tych dwóch wspomnianych producentów. Według najnowszych informacji ze strony Google, teraz wymogiem do korzystania z bezprzewodowego Android Auto będzie posiadanie smartfona z obsługą Wi-Fi 5 GHz. To znajdziemy już w dużej ilości smartfonów nawet z niskiej półki cenowej.

Android 11 ucieszy posiadaczy aut z Android Auto
Škoda Octavia z systemem Android Auto

Zobacz także: Mercedes zablokowany z powodu przekroczenia norm emisji CO2. Firma nie sprzeda więcej modeli AMG…

W Unii Europejskiej mogą dochodzić jeszcze inne wymagania. To oznacza, że jakaś część smartfonów może zostać nadal wykluczona. Mam wrażenie, że odnosi się to do urządzeń marki Huawei. Mogę się jednak mylić, choć mam takie przeczucie, że to o te telefony chodzi. Niemniej jednak, informacja ta z pewnością jest czymś dobrym. Biorąc pod uwagę rozbudowywanie funkcji Android Auto, jakie miało miejsce w ostatnim czasie, np. obsługę innych map niż tylko tych od Google, to jest naprawdę dobry system.

Korzystacie z Android Auto? Jakie macie zdanie na jego temat?
Podzielcie się nim w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!