Android dla systemu Windows 11 dostanie aktualizację do wersji 13

Android 13

Po długim oczekiwaniu Microsoft w końcu ogłosił, że niebawem dojdzie do aktualizacji Androida dla Windowsa 11 z wersji 12 na 13.

Przesiadka

Jeszcze kilka lat temu możliwości korzystania z aplikacji przeznaczonych na Androida na komputerze z systemem Windows 11 były mocno ograniczone, żeby nie powiedzieć tragiczne. Jedynym wyjściem było korzystanie z emulatorów, które bardzo często okazywały się na tyle żarłoczne w kwestii pamięci operacyjnej, że niektóre komputery nie dawały po prostu rady. Powodowało to okropne wrażenia z korzystania z aplikacji, a finalnie, dla wielu osób, całkowitą rezygnację z tego pomysłu. Od nieco ponad roku Microsoft wprowadził dedykowany sub-system operacyjny dedykowany dla aplikacji przeznaczonych oryginalnie na system Android. Działa to naprawdę przyjemnie, dlatego według Microsoftu, nadszedł czas na ważną aktualizację.

Android dla systemu Windows 11 dostanie aktualizację do wersji 13
Źródło: Microsoft

Poprawiona wydajność

Android 13 pojawił się latem tego roku i szybko rozprzestrzenia się w formie aktualizacji na telefonach i innych urządzeniach. W jaki sposób jego wprowadzenie dla Windowsa 11 poprawi wrażenia użytkowników? Po pierwsze nowsza wersja ma dać aż 50 procent szybszy czas uruchamiania aplikacji. Nie mniej istotne mają być zmiany w czasie reakcji od kliknięcia do wystąpienia akcji na ekranie. Microsoft nadal prowadzi beta testy nowej aktualizacji, dlatego nie wiemy, kiedy dokładnie zostanie ona wprowadzona.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!