Korzystasz z Android Auto na smartfonie? Mamy złą wiadomość…

android auto

W 2014 roku Google wydało specjalną aplikację Android Auto, która podmieniała interfejs telefonu na taki, z którego wygodnie korzystało się podczas jazdy samochodem. Niestety, jak się okazuje gigant zamierza aplikację zabić.

Android Auto umrze. Zastąpi go Tryb jazdy

Android Auto to specjalna aplikacja na Androida, która wyświetla zmodyfikowany interfejs telefonu. Jest on ubogi w przyciski i daje nam szybki dostęp do najważniejszych funkcji, w tym do map czy odtwarzacza muzyki. Do tego przyciski są ogromne więc możemy w nie łatwo trafić. Aplikacja jednak będzie musiała odejść.

Jeszcze w 2019 roku Google zapowiedziało wbudowany w Asystenta Google Tryb jazdy. Co prawda, wiedzieliśmy, że Android Auto odejdzie, jednak później doszło do pewnych zmian, co sprawiło, że była ona preinstalowana nawet na każdym smartfonie z Androidem 10 i nowszym. Teraz jednak coś się zmieniło.

android auto
(fot. XDA-Developers)

Niektórzy użytkownicy zaczęli dostawać powiadomienia mówiące, że od teraz Android Auto jest dostępny tylko i wyłącznie na ekranach samochodów. Dodatkowo gigant zaleca korzystanie z Trybu jazdy w Asystencie Google. Ten nawiązuje do Android Auto, jednak znacznie się różni, co wymusza na nas zmianę przyzwyczajeń i może denerwować.

Jeśli nie chcesz korzystać z zamiennika w Asystencie Google to możesz zainteresować się aplikacją AutoMate, która oferuje interfejs podobny do Android Auto, a przy tym daje dostęp do wielu ciekawych funkcji i dodatków.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!