Android Auto oficjalnie trafi do Polski! [LISTA]

android auto nowe

Android Auto to system multimedialny stosowany w autach, dzięki któremu możemy połączyć nasz smartfon z samochodem. Jest to rozwiązanie podobne do CarPlay od Apple, różniące się jednak grupą docelową, do której trafia. Gigant z Mountain View zapowiedział, że w najbliższych miesiącach trafi do potężnej ilości krajów, w tym Polski!

Android Auto zyska masę użytkowników

W poprzednich latach, Android Auto był głownie dostępny dla Amerykanów oraz mieszkańców Europy zachodniej (w tym Szwecji, Niemiec, Belgii czy Danii). W najbliższych miesiącach Google postanowiło rozszerzyć jego dostępność o bardzo dużą ilość państw Europy wschodniej i nie tylko…

Android Auto oficjalnie trafi do Polski! [LISTA]

Poza starym kontynentem, Google postanowiło wprowadzić swój program na obszarach otaczających Ocean Indyjski (w tym w Indonezji, Tajlandii i bliskim im państw). O Android Auto wzbogacą się także dwa kolejne kraje w Afryce – Angola i Botswana. Google twierdzi, że te kraje uzyskają obsługę Android Auto już niebawem.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Android Auto będzie rozszerzać swoją działalność na nowe kraje, przenosząc ulubione aplikacje oraz usługi z telefonu na wyświetlacz samochodowy. Dzięki Android Auto możesz rozmawiać z Google, aby odtwarzać muzykę, wysyłać wiadomości, uzyskiwać wskazówki dojazdu i nie tylko. W przypadku telefonów z systemem Android 10 lub nowszym wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć telefon z Androidem do kompatybilnego samochodu. W przypadku urządzeń z Androidem 9 lub starszym, wystarczy pobrać aplikację.

Podaje Google w swojej oficjalnej informacji

Pełna lista krajów, o które Google poszerzy dostępność swojego systemu

EuropaAzjaAfryka
SzwecjaTurcjaAngola
DaniaTajlandiaBotswana
NorwegiaIndonezja
HolandiaArmenia
Belgia
Polska
Portugalia
Albania
Białoruś
Bośnia i Hercegowina
Ukraina
Słowenia
Bułgaria
Łotwa
Węgry
Islandia
Estonia
Finlandia
Malta
Luksemburg
Litwa
Serbia
Ukraina
Słowacja
Rumunia
Macedonia
Republika Czeska
Cypr
Chorwacja
Mołdawia

Wprowadzenie tej funkcji na terenie naszego kraju jest bardzo dobrą informacją. Mimo tego, iż nadal jesteśmy traktowani przez Google trochę zaściankowo (przykładowo oficjalny sklep producenta wciąż do nas nie dotarł), to producent ma plany rozwijania i poszerzania swoich usług oraz oprogramowania w Polsce. Cały czas czekamy na więcej, jednakże cieszymy się poczynionymi krokami!

A Wy? Czekaliście na oficjalną dostępność Android Auto w Polsce? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: 9to5Google

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!