Android Q Developer Preview 2 trafia na OnePlus 6 oraz 6T

oneplus 6t
OnePlus 6T

Nowy system z zielonym robocikiem nadciąga wielkimi krokami. Testowe wersje Androida Q zostały udostępnione użytkownikom 21 modeli urządzeń produkowanych przez 13 producentów. Oczywiście wśród nich nie mogło zabraknąć OnePlusa 6 oraz OnePlusa 6T.

Android Q Developer Preview 2

Google niedawno zaprezentowało światu już czwartą betę Androida Q. W przypadku systemu na smartfony OnePlus sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Chiński producent wydaje testowe wersje nowego systemu z zielonym robocikiem pod nazwą Android Q Developer Preview. Tym samym nie wiemy, na której becie bazuje drugie wydanie Androida Q dla smartfonów firmy z Państwa Środka.

Zobacz także: Odblokowanie bootloadera w OnePlus 7 Pro psuje Netflixa?

Oczywiście z racji, że nadal nie jest to wydanie stabilne nie zabrakło licznych błędów, o których musicie pamiętać jeśli chcecie przetestować nowy system z zielonym robocikiem na własnej skórze. Przede wszystkim nie działają połączenia alarmowe, nie działa VoLTE, długi zrzut ekranu, a także zdarzają się problemy z stabilnością działania smartfona czy problemy z kompatybilnością aplikacji. I to tylko błędy, o których informuje sama firma poprzez swoje oficjalne forum. Oczywiście sami użytkownicy odnaleźli kolejne niedociągnięcia. Aplikacje lubią się zamykać bez żadnego powodu, część osób zgłaszało także problemy z ciemnym motywem oraz problemy z niepojawiającą się klawiaturą przy pisaniu wiadomości na WhatsApp, Snapchat czy YouTube.

android qWarto przeczytać: OnePlus 6T jest tylko ewolucją. I to bardzo delikatną…

Tym samym korzystanie z Android Q Developer Preview 2 raczej nie należy do zbyt przyjemnych czynności. I raczej przeciętny użytkownik nie powinien wgrywać najnowszej aktualizacji, ponieważ nieumiejętne aktualizowanie systemu może skończyć się tak zwanym brickiem czyli ucegleniem telefonu. Pozostaje nam czekać na udoskonalone wersje systemu z zielonym robocikiem. Według Google stabilny Android Q ma pojawić się jeszcze w tym roku. Musimy uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Czekacie na Androida Q na wasze smartfony? A może już korzystacie z bety lub Developer Preview? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!