Strona główna Audio Recenzja słuchawek Anomoibuds Capsule, które biją na głowę Redmi AirDots!

Recenzja słuchawek Anomoibuds Capsule, które biją na głowę Redmi AirDots!

-

Redmi AirDots stały się naprawdę popularnymi słuchawkami. Sam jestem w ich posiadaniu, natomiast ostatnio zdecydowałem się zakupić Anomoibuds Capsule. Kosztują one tyle samo, a według mnie są znacznie lepsze. Dlaczego? Zapraszam na ich recenzję!

Specyfikacja Anomoibuds Capsule

 • Łączność: Bluetooth 5.0
 • Pasmo przenoszenia: 20 – 22 000 Hz
 • Impedancja: 16
 • Bateria:
  • w słuchawkach: 50 mAh
  • w case’ie ładującym: 500 mAh
 • Możliwość obsługi słuchawek przy pomocy wielofunkcyjnych przycisków
 • Certyfikat IP5X
 • Cena: ok. 70 zł na Aliexpress [LINK]

Wygląd i jakość wykonania

Słuchawki nie bez powodu mają w swojej nazwie słowo „Capsule”. Całość wygląda tak, jakby same słuchawki były zamknięte właśnie w kapsule. Górna część case’a, który je ładuje, jest wykonana z przyciemnionego, półprzezroczystego tworzywa sztucznego. Dzięki temu widoczne jest podświetlenie słuchawek, które sygnalizuje nam, że są one ładowane. Niestety, dość łatwo się rysuje oraz sam zawias łączący ją z dolną częścią nie stawia większego oporu, przez co wystarczy lekko ruszyć nimi, a klapka się zamknie.

Na froncie dolnej części znajdziemy natomiast logo Anomoibuds oraz diodę, która sygnalizuje stan naładowania case’a. Z tyłu natomiast ulokowano port micro USB służący do ładowania. Spód jest ścięty, dzięki czemu stabilnie stoi on na płaskiej powierzchni. Na nim też znajdziemy różne oznaczenia.

Anomoibuds Capsule

Jeśli chodzi natomiast o same słuchawki, są one dość duże w porównaniu do Redmi AirDots oraz trochę cięższe. Jakość wykonania ich stoi natomiast, myślę, na bardzo podobnym poziomie, a więc dobrym, ale nic więcej. Nadal jest to plastik oraz czuć pod palcem łączenia. Posiadają przycisk wielofunkcyjny, który jest otoczony przez podświetlenie. Całość wygląda całkiem ładnie.

Komfort użytkowania

Jak wspomniałem wcześniej, są one nie najmniejsze. Wystają trochę poza ucho oraz nieco gorzej leżą w samym kanaliku. Gumki dołączane do zestawu są nieco twarde, lecz nie odczułem żadnego dyskomfortu. Trzymają się one bardzo dobrze w uchu, nie dokuczają, mogę naprawdę długo z nich korzystać bez odczucia dyskomfortu.

Anomoibuds Capsule

Dużą przewagą słuchawek Anomoibuds Capsule nad Redmi AirDots jest możliwość zmieniania utworów za pomocą dwukliku. Przycisk w lewej słuchawce możemy wybrać poprzednią piosenkę, natomiast ten w prawej – następną.

Dźwięk

Słuchawki te grają dość głośno, a sam dźwięk określiłbym jako ciepły. Mają na pewno o wiele więcej basu, aniżeli budżetowa propozycja od Xiaomi. Mogę nawet przyznać, że ociupinkę, tak naprawdę troszeczkę jest go za dużo. Nie oznacza to wcale, że wokale są słabe. Opóźnienie występuje zarówno w tych słuchawkach, jak i w konkurencji. Jest ono minimalne, ale jednak podczas oglądania jakiegoś filmu można to dostrzec. Anomoibuds Capsule grają naprawdę dobrze, są definitywnie nastawione na niskie tony, zdecydowanie wygrywają z Redmi AirDots.

Tanie i jednocześnie dobre? Recenzja Redmi AirDots

Bateria

Słuchawki mają wbudowaną baterię po 50 mAh każda. Wystarczy to na lekko ponad 3 godziny ciągłego słuchania muzyki na prawie najwyższym poziomie głośności. Jeśli chodzi o case, który, jak wiadomo, pełni rolę power banka dla nich, ma on pojemność 500 mAh.

Anomoibuds Capsule

Łatwo zatem wyliczyć, że słuchawki naładujemy nim ok. 5 razy od 0 do 100%. W porównaniu do czasu działania na jednym ładowaniu Redmi AirDots wypadają one nieco gorzej. Jednakże licząc całkowity możliwy czas, jaki możemy uzyskać przez ładowanie je case’em, wypadają już odrobinę lepiej.

PODSUMOWANIE

Słuchawki TWS Anomoibuds Capsule są naprawdę niezłe. Za ok. 70 zł utrzymujemy słuchawki zapewniające nam niezłe basy oraz funkcjonalność dzięki wielofunkcyjnym przyciskom. Jeśli szukacie budżetowych słuchawek bezprzewodowych, z pewnością mogę je Wam polecić!
Wygląd i jakość wykonania
7.5
Bateria
7
Jakość dźwięku
9
Wygoda
8
Funkcjonalność w codziennym użytkowaniu
9.5
Stosunek ceny do możliwości
9

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej