Czerwcowy ranking AnTuTu dotyczący wersji globalnych smartfonów pojawił się w sieci. OnePlus 7 Pro na czele!

antutu logo

AnTuTu opublikowało kolejny comiesięczny ranking przedstawiający najwydajniejsze smartfony w teście benchmarkowym, ale tym razem dotyczy on wyłącznie wersji globalnych. Oczywiście to tylko cyferki, które niekoniecznie muszą mieć bezpośrednio przełożenie na rzeczywistą szybkość działania urządzeń, ale nadal spora część użytkowników kieruje się tym przy wyborze nowego urządzenia.

OnePlus 7 Pro królem wydajności

Wszystkie testy zostały przeprowadzone na przynajmniej 1000 sztuk urządzeń. Ranking obejmuje okres od 1 czerwca do 30 czerwca tego roku. Tym razem to nie Xiaomi rządziło w AnTuTu, jak miało to miejsce w przypadku rankingu dotyczącego urządzeń z wszystkich rynków, a topowy flagowiec OnePlusa. OP 7 Pro zdobył bowiem 371610 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Xiaomi Mi 9 z wynikiem na poziomie 369572 punktów. W zestawieniu tym nie znajdziemy Mi 9 Explorer Edition z 12 GB RAM-u czy Nubii Red Magic 3, ale, jak wspomniałem wcześniej, ranking dotyczy jedynie tych smartfonów, które są dostępne na rynku globalnym.

Czerwcowy ranking AnTuTu dotyczący wersji globalnych smartfonów pojawił się w sieci. OnePlus 7 Pro na czele!

Podium zamyka BlackShark 2 z wynikiem 366874 punktów. Tuż za nim uplasował się Redmi K20 Pro czyli flagowiec submarki Xiaomi. My nadal czekamy na Mi 9T Pro, który powinien cechować się identyczną specyfikacją jak wspomniany wcześniej K20 Pro i być dostępny w oficjalnej polskiej dystrybucji w najbliższym czasie. Piąte miejsce należy do tańszej wersji flagowca OnePlus czyli OP 7 (363673 punkty). Kolejne pozycje należą kolejno do Sony Xperia 1 (346054 punkty), LG V50 ThinQ 5G (340433 punkty).

Zobacz także: Xiaomi Mi MIX 4 nie zadebiutuje w sierpniu. Co wiemy o nadchodzącej nowości chińskiego producenta?

Trzy ostatnie miejsca to trzy flagowce Samsunga. Ósma pozycja należy do Galaxy S10+ (332526 punkty), dziewiąte do Galxy S10 5G (331519 punkty), a TOP10 zamyka Galaxy S10 (328846 punkty). Bardzo ciekawi mnie to jak w teście benchmarkowym wypadną pierwsze smartfony z Qualcomm Snapdragonem 855 Plus. Co ciekawe w zestawieniu nie znajdziemy żadnego smartfona na Kirinie 980, a brak obecności MediaTeka myślę, że nikogo nie zaskakuje. Pozostaje nam czekać na kolejne rankingi tego typu przygotowywane przez AnTuTu.

Co myślicie o nowym rankingu AnTuTu? Korzystacie z któregoś z urządzeń znajdujących się w TOP10? Przykładacie wagę do testów benchmarkowych? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!