AnTuTu publikuje ranking najmocniejszych procesorów mobilnych w pierwszej połowie 2020 roku

antutu logo

AnTuTu co miesiąc publikuje ranking najmocniejszych flagowców oraz średniaków, a tym razem chińska firma przygotowała także zestawienie przedstawiające dziesięć najlepszych procesorów mobilnych pierwszej połowy tego roku! Która z jednostek okazała się numerem jeden?

Qualcomm zwycięzcą, ale MediaTek radzi sobie coraz to lepiej!

Najmocniejszą jednostką mobilną dostępną w androidowym świecie jest aktualnie Qualcomm Snapdragon 865+. Jednostka ta została zaprezentowana jednak w lipcu, a co za tym idzie nie znalazła się w rankingu dotyczący pierwszej połowy tego roku. Według AnTuTu numerem jeden w ciągu pierwszych sześciu miesięcy okazał się Qualcomm Snapdragon 865. I myślę, że informacja ta nie dziwi nikogo. Amerykański producent do tej pory nie miał sobie równych na rynku topowych procesorów mobilnych. Teraz jednak sytuacja się zmienia. MediaTek Diemnsity 1000+ zdobył drugie miejsce tracąc do Snapdragona 865 niecałe 60000 punktów.

AnTuTu publikuje ranking najmocniejszych procesorów mobilnych w pierwszej połowie 2020 roku

Na tę chwilę smartfony z procesorami tajwańskiego producenta z serii Dimensity dostępne są jedynie na rynku azjatyckim, ale już niedługo sprzęty te pojawią się także na Starym Kontynencie, a w tym i najprawdopodobniej w naszym kraju. I przyzna, że czekam na premierę tę z ogromną niecierpliwością. Podium zamyka Qualcomm Snapdragon 855 Plus, który w testach benchmarkowych AnTuTu wypadł nieznacznie gorzej niż MediaTek Dimensity 1000+.

Zobacz także: Najmocniejsze flagowce i średniaki lipca według AnTuTu

Kolejne miejsce zajęły Kirin 990 5G, Snapdragon 855, Kirin 990, MediaTek Dimensity 1000, Kirin 980, Kirin 985 5G oraz MediaTek Dimensity 820. Oczywiście każdy z kolejnych procesorów wypada zdecydowanie gorzej od topowego Snapdragona 865. Niemniej jednak bardzo ciekawi mnie to jak w rzeczywistości będzie działać Kirin 1000 oraz czym w najbliższej przyszłości będzie chciał nas zaskoczyć MediaTek. Jeśli tajwańskiemu producentowi uda się stworzyć coś, co będzie oferować podobną wydajność to topowych procesorów Qualcomma to sytuacja na rynku mobilnym może być niezwykle ciekawa.

A z jakiego smartfona wy korzystacie na co dzień? Czy waszym zdaniem MediaTek ma szansę wyprzedzić Qualcomma w topowych procesorach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!