Aparat z 10-krotnym zoomem optycznym od Oppo zobaczymy już 16 stycznia

OPPO_Logo

W 2017 roku podczas targów Mobile World Congress odbywających się w Barcelonie firma OPPO pokazała światu swoją nową technologię nazwaną 5X Precision Optical Zoom. Było to nic innego jak pięciokrotny, prawie całkowicie bezstratny, zoom optyczny. Chiński producent chce iść o krok dalej!

10-krotny zoom w smartfonie?

OPPO opublikowało wczoraj oficjalny plakat zapowiadający premierę nowego urządzenia. Wydarzenie to odbędzie się już 16 stycznia tego roku w Chinach. Producent z Państwa Środka znany jest z tego, że pokazuje światu coś czego jeszcze nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Nie inaczej ma być w tym przypadku. OPPO ma pokazać nam zupełnie nową technologię umożliwiającą wykonywanie zdjęć z 10-krotnym zoomem optycznym. To mogłoby przenieść smartfonową fotografię na zupełnie inny, nieznany dotąd poziom.

oppo 10-krotny zoom optyczny

Chiński producent nie ujawnił jednak jakie urządzenie otrzyma rozwiązanie to jako pierwsze. Plotki mówią o OPPO F19 i F19 Pro, ale musimy pamiętać, że technologia nazwana 5X Precision Optical Zoom nie pojawiła się jeszcze na rynku. Tak, OPPO zademonstrowało ją podczas MWC 2017, ale żaden telefon nie został w nią wyposażony. Tym samym bardzo możliwe, że firma z Państwa Środka będzie chciała pokazać coś czego nie ma żaden z innych producentów, ale wraz z tym rozwiązaniem może nie zadebiutować konkretne urządzenie.

Zobacz też: OPPO dołącza do WPC – Wireless Power Consortium

Rok 2019 rokiem smartfonowej fotografii?

Najbliższe dwanaście miesięcy może być wyjątkowo ciekawe dla wszystkich osób, którym zależy na jakości zdjęć. Widzieliśmy już pierwsze smartfony z nową 48-megapikselową matrycą Sony IMX586, a Xiaomi zaprezentowało Redmi Note 7 z 48-megapikselowym Samsungiem GM1. Teraz OPPO chce zaprezentować światu 10-krotny zoom optyczny, który w połączeniu z nowymi matrycami może sprawić, że jakość zdjęć wykonywanych smartfonami będzie jeszcze lepsza. Oczywiście już zeszłoroczne flagowce mogły pochwalić się wręcz fenomenalnymi fotografiami, ale zawsze może być lepiej. Miejmy nadzieję, że nie skończy się jedynie na dobrze wyglądających specyfikacjach na papierze, a na praktycznej poprawie jakości. Z niecierpliwością czekamy na konferencję OPPO i kolejne smartfony z nowymi matrycami!

Co myślicie o pomyśle chińskiego producenta? Chcielibyście aby 10-krotny zoom pojawił się w smartfonach OPPO? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!