OPPO dołącza do WPC – Wireless Power Consortium

OPPO_Logo

Podobno nie można zbyt długo stać w miejscu. Jak widać, OPPO tego nie planuje i stąd decyzja, o dołączeniu do WPC. Zapewne następne telefony od OPPO czy OnePlusa, będą obsługiwać Qi. Wszystko to w imię zadowolenia klienta, ponieważ coraz większa liczba osób szuka telefonu ładowanego bezprzewodowo.

Rozwijajmy Qi

Czym tak naprawdę jest Wireless Power Consortium? Niczym innym, jak grupą firm, której zależy na rozwijaniu i promocji standardu, jakim jest bezprzewodowe ładowanie Qi. W skład grupy wchodzi spora liczba znanych producentów – np. Apple, Samsung, Huawei, ZTE, Panasonic czy Sony.

Teraz przyszedł czas na OPPO, aby i oni dołączyli do WPC i powiększyli grono firm. Czas najwyższy, aby w ich modelach jak i OnePlusa ujrzeć bezprzewodowe ładowanie. Ile można czekać? Mamy 2019 rok! Najwyższa pora.

Bezprzewodowy power bank Tronsmart WP01 sprawdzony. Dodatkowo sprawdziłem ładowarkę bezprzewodową i zwykłego power banka

Na ten moment tak dokładnie nie wiemy, kiedy OPPO zdecydowało się na dołączenie do Wireless Power Consortium. Wymieniani są oni jako członkowie, jednak nie jest jasne to, kiedy oni do nich dołączyli. Wymogiem jest tworzenie urządzeń, które korzystają z Qi, a do tej pory żaden z ich telefonów takiego ładowania bezprzewodowego nie obsługuje. Co prawda, pojawił się w zeszłym roku patent, na ładowanie bezprzewodowe 15 W, jednak do tej pory nie mamy żadnych informacji o urządzeniu, które by je wspierało.

oneplus 6t

Jak wiadomo, może się coś dziać za zamkniętymi drzwiami i nic o tym nie wiemy. Przynajmniej na początku, więc jeśli powstaje coś, co będzie obsługiwać Qi, to wtedy decyzja o przyłączeniu OPPO do WPC jest wytłumaczalna.

Zobacz też: 31 stycznia OPPO zadebiutuje w naszym kraju!

OPPO i OnePlus działają pod jedną firmą macierzystą, więc stąd to sugerowanie, że dostaniemy ładowanie bezprzewodowe w urządzeniu od któregoś z wymienionych producentów. Z racji tego, że firmy dzielą się rozwiązaniami między sobą, to wydaje się to normalne. Kto wie, może OnePlus 7 zaskoczy nas wsparciem Qi? Musimy poczekać i tyle.

Jakie macie przeczucia, które logo szybciej pokaże telefon z obsługą Qi- OnePlus, czy OPPO?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!