Aplikacja Muzyka Play zostanie wyłączona przez Google przed końcem 2020 roku

Aplikacja Muzyka Play zostanie wyłączona przez Google przed końcem 2020 roku

Informacje mówiące, że Google porzuci Muzykę Play pojawiły się już w maju tego roku. Wcześniej jednak nie znaliśmy dokładnej daty usunięcia aplikacji, ale teraz wszystko stało się jasne. Amerykańska firma postanowiła ujawnić wszystkie szczegóły!

To koniec Muzyki Play

W pierwszej kolejności dostęp do aplikacji Muzyka Play stracą mieszkańcy RPA oraz Nowej Zelandii. Nastąpi to już we wrześniu tego roku. Następnie w październiku aplikacja będzie znikać ze Sklepu Play w kolejnych krajach i tak naprawdę do końca tego miesiąca niezależnie od tego gdzie mieszkamy nie powinniśmy mieć możliwości jej pobrać. Biblioteki muzyczne pozostaną w zainstalowanych wcześniej aplikacjach do grudnia. To oznacza, że osoby, które wcześniej nie przeniosły ich do YouTube Music mają jeszcze trochę czasu, aby nie stracić ulubionej muzyki.

Warto także zaznaczyć, że Google w oficjalnym komunikacie poinformowało użytkowników, że niektóre funkcje aplikacji Muzyka Play zostaną wyłączone wcześniej. Pod koniec sierpnia zniknie możliwość zakupu muzyki, a dodatkowo wycofane mają zostać także wszystkie przedsprzedaże płyt, które dopiero miały trafić na rynek. Oczywiście wszystkie te osoby, które wydały wcześniej swoje pieniądze na zakup muzyki nie muszą się niczym przejmować, ponieważ po eksporcie muzyki do YouTube Music wszystkie albumy czy utwory będą nadal dostępne.

Zobacz także: Google kończy z aplikacją Muzyka Play i daje możliwość transferu muzyki do YouTube Music

W październiku natomiast zostaną wyłączone wszystkie subskrypcje i nie będzie możliwości ponownego ich wykupienia. Google chce, aby wszyscy użytkownicy, którzy do tej pory korzystali z Muzyki Play przeszli na YouTube Music. Czy faktycznie tak się stanie? Ciężko powiedzieć. Musimy pamiętać, że rynek muzycznych usług streamingowych zdominowany jest przez niesamowicie popularne Spotify i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała w najbliższym czasie się zmienić. Niemniej jednak możliwe, że po całej akcji wyłączenia Muzyki Play Google pokusi się o podanie liczby użytkowników swojej usługi!

Co myślicie o aplikacji Muzyka Play oraz YouTube Music? Z jakich serwisów streamingowych wy korzystacie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!