Aplikacje z GrapheneOS trafiają do Sklepu Google Play. Póki co kamera i przeglądarka PDF

grapheneos

GrapheneOS to jeden z popularniejszych Custom ROM-ów nastawionych na prywatność. Jak się okazuje, twórcy właśnie wydali dwie swoje aplikacje w Sklepie Google Play.

Aplikacje od GrapheneOS już dostępne w Sklepie Play

GrapheneOS to system operacyjny typu Android, który stawia na bezpieczeństwo i prywatność użytkownika bez oferowania Usług Google. System ten oferuje kilka oryginalnych, ciekawych aplikacji. Autorzy uznali, że nie ma sensu zamykać tych rozwiązań i wydali je dla każdego.

Już teraz w Sklepie Google Play znajdziemy dwie aplikacje z GrapheneOS. Pierwsza z nich to Secure Camera. Jest to program aparatu, którym po prostu wykonamy zdjęcia, nagramy filmy czy odkodujemy kody QR. Aplikacja ta bazuje na standardowej aplikacji aparatu dla Androida.

Kolejnym programem jest Secure PDF Viewer, czyli po prostu czytnik plików PDF. Pozwala nam na wyświetlenie PDF-ów i daje podstawowe funkcje dotyczące przeglądania. Aplikacja nie tworzy jakiejś biblioteki czy nie daje nam do użytku dodatkowych opcji.

Aplikacje z GrapheneOS trafiają do Sklepu Google Play. Póki co kamera i przeglądarka PDF

Obydwie aplikacje spełniają swoje zadanie i mogą być dla wielu wystarczające, ale nie uznałbym je za najlepsze – nawet w świecie otwartego kodu. Chociażby OpenCamera daje więcej możliwości jeśli mowa o robieniu zdjęć, a do PDF-ów sam wykorzystuje PDF Viewer Plus z F-Droid. Ta aplikacja działa po prostu o wiele sprawniej.

Secure PDF Viewer pobierzesz >>stąd<<, a Secure Camera >>stąd<<.

Źródło: Android Police, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!