Apple AirPods 2 za 1000 zł? Wszystko na to wskazuje

apple airpods 2

W sieci pojawia się coraz to więcej informacji dotyczących drugiej generacji bezprzewodowych słuchawek firmy Apple. Tym samym możemy przypuszczać, że ich premiera jest coraz to bliżej. Oczywiście gigant z Cupertino zapewne nie potwierdzi żadnej z nich przed oficjalną prezentacją, ale większość plotek wydaje się wyjątkowo prawdopodobna!

Cena nie będzie niska

To, że Apple AirPods 2 będą monitorować funkcje życiowe organizmu użytkownika jest praktycznie pewne. Bez wątpienia będzie to ciekawy dodatek i dla wielu osób słuchawki mogą całkowicie zastąpić inteligentny zegarek czy opaskę sportową. To jednak nie jedyna nowość w nowych bezprzewodowych słuchawkach firmy Apple. Według najnowszych plotek głównej poprawie ma ulec jakość dźwięku. Spora cześć użytkowników narzekała na zbyt małą ilość basu, co tak naprawdę jest standardem dla większości słuchawek Bluetooth, ale druga generacja AirPods ma to zmienić. Gigant z Cupertino chce nas oczarować krystalicznie czystym dźwiękiem przypominającym prawdziwy high-end.

apple airpods 1
Pierwsza generacja Apple AirPods

Sam wygląd słuchawek oraz pokrowca, pełniącego jednocześnie rolę stacji ładującej, nie ulegnie zmianie. Oczywiście nie zabraknie wsparcia bezprzewodowego ładowania, ale najprawdopodobniej Apple nie zrezygnuje z możliwości podłączenia AirPodsów 2 do ładowarki przy pomocy tradycyjnego kabla. Tym samym przed samą premierą drugiej generacji słuchawek bezprzewodowych na rynek powinna trafić ładowarka AirPower, która już niejednokrotnie była zapowiadana.

apple airpower
Ładowarka AirPower mająca naładować zarówno iPhona jak i AirPodsy

Zobacz też: Słuchawki Apple AirPods 2 mogą lepiej monitorować funkcje organizmu niż Apple Watch

Oczywiście monitorowanie funkcji życiowych czy poprawa jakości dźwięku musi przynieść wzrost ceny, ale myślę, że nikt nie spodziewał się, że AirPodsy 2 będą aż tak drogie. Pierwsze generacja została wyceniona w Stanach Zjednoczonych na 159 dolarów. I to już dla wielu użytkowników było zbyt wiele jak za słuchawki wykorzystywane jedynie do telefonu. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja będzie kosztować ponad 200 dolarów, a co za tym idzie cena w naszym kraju zapewne przekroczy 1000 zł. I to może być tym, co sprawi, że AirPodsy 2 nie powtórzą sukcesu swojego poprzednika.

Czekacie na premierę Apple AirPods 2? Czy 1000 zł za bezprzewodowe słuchawki jest uczciwą ceną? A może na tyle jesteście zadowoleni z pierwszej generacji, że nie zamierzacie jej wymieniać? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!