Strona główna Aktualności Słuchawki Apple AirPods 2 mogą lepiej monitorować funkcje organizmu niż Apple Watch

Słuchawki Apple AirPods 2 mogą lepiej monitorować funkcje organizmu niż Apple Watch

-

Druga generacja całkowicie bezprzewodowych słuchawek Apple nadchodzi wielkimi krokami. Fani giganta z Cupertino z niecierpliwością wyczekują ich premiery, a w sieci pojawiają się kolejne informacje na ich temat!

Słuchawki monitorujące funkcje organizmu?

Tak naprawdę głosy o monitorowaniu zdrowia przez Apple AirPods 2 pojawiały się już wcześniej. Teraz wszechobecne plotki zostały potwierdzone za sprawą patentów amerykańskiego producenta, które pojawiły się w sieci. Same kopułki mają być wyposażone w cały szereg czujników biometrycznych. Na tą chwilę nie wiemy co dokładnie będą one mierzyć, ale możemy się spodziewać pomiarów pulsu, temperatury, a może i przebytego dystansu. Z jednej strony wydaje się to wyjątkowo ciekawą funkcjonalnością, a z drugiej to samo oferuje Apple Watch. Tym samym gdyby AirPodsy 2 mogłyby w pełni monitować funkcje naszego organizmu kupno inteligentnego zegarka nie miałoby jakiegokolwiek sensu. Gigant z Cupertino najprawdopodobniej nie będzie chciał zabić jednego urządzenia innym, a co za tym idzie na pełną specyfikację i informacje o użytych sensorach biometrycznych będziemy musieli jeszcze poczekać.

apple airpods 2

Ewolucja, a nie rewolucja

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne Apple AirPods 2 nie będą prawdziwą rewolucją, a jedynie ulepszeniem pierwszej generacji. To jednak może wystarczyć. Apple AirPods cieszyły się i nadal się cieszą ogromną popularnością. Jeśli gigant z Cupertino poprawi to, na co narzekali użytkownicy to może stworzyć produkt, który zdominuje rynek słuchawek bezprzewodowych.

Zobacz też: MacBook ze szklaną, dotykową klawiaturą?! Apple pracuje nad takim rozwiązaniem

AirPods 2 mają wyróżniać się przede wszystkim znacznie lepszą jakością dźwięku. Dodatkowo niewielkiej zmianie ma ulec sam kształt kopułek. Wszystko po to aby idealnie pasowały one do uszu większego grona osób, które byłyby zainteresowane kupnem. Co więcej wszystko wskazuje na to, że słuchawki naładujemy jedynie bezprzewodowo. Na szczęście nie będziemy musieli korzystać z specjalnej ładowarki Apple, a dowolnej wspierającej standard Qi. Kiedy możemy spodziewać się premiery AirPods 2? Raczej w drugiej połowie tego roku.

Czekacie na premierę nowych bezprzewodowych słuchawek Apple? Czy waszym zdaniem wykorzystanie sensorów biometrycznych w AirPods 2 ma sens? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłoappleinsider

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej