Strona główna Aktualności Nowe Apple AirPods będą wodoszczelne i mogą wyjść jeszcze w tym roku

Nowe Apple AirPods będą wodoszczelne i mogą wyjść jeszcze w tym roku

-

Apple AirPods to chyba najpopularniejsze słuchawki bezprzewodowe na świecie. Co rusz widzę kogoś, kto porusza się po mieście z nimi, lub z ich klonami, w uszach. Mimo swojej popularności, mają one pewne braki i nie są produktem doskonałym. Jedną z rzeczy, której może w nich brakować, to odporność na wodę.

Jednak niebawem może się to zmienić

Jak podaje portal MacRumors, następna generacja Apple AirPods ma ulec pewnym zmianom. Między pierwszymi dwoma wersjami różnice nie są duże, możecie o nich przeczytać w tym wpisie. Logicznym wydaje się większy progres w trzecim wydaniu, stąd też pojawiają się plotki chociażby o spełnieniu normy IP przez następne słuchawki TWS od Apple. Czy ma to sens?

apple airpods 2 disassembly
Aktualna wersja słuchawek Apple po rozłożeniu na części pierwsze. fot. iFixit

Zobacz też: Wady i zalety Samsung Galaxy Buds – mini-recenzja

Moim zdaniem i tak, i nie. Sam raczej nie odważyłbym się wziąć Apple AirPods do wody, nawet gdyby spełniały one normę pozwalającą na to. Miałbym obawy o to, że mogą wypaść mi z ucha przez napór cieczy, o co nietrudno. Z drugiej strony dzięki temu można by bez obaw korzystać z nich w deszczu. Pamiętajmy jednak, że gdy coś stanie się ze sprzętem po kontakcie z wodą, to firma z Cupertino umywa ręce. Dlatego też nie uważam tego udoskonalenia za wielki plus, który mógłby mnie zachęcić do zakupu tych słuchawek. Co jeszcze mogłoby zostać dodane do słuchawek TWS od tej firmy? Portale branżowe mówią przede wszystkim o redukcji hałasów otoczenia.

Apple AirPods 3 – kiedy premiera?

Niektórych z was może zastanawiać to, że ledwo co zaprezentowano drugą wersję, a już piszemy wiadomości o kolejnej. Jednak jej premiera ma odbyć się o wiele szybciej niż się spodziewałem, bo może to być jeszcze w tym roku kalendarzowym. Cóż, zobaczymy co Apple poczyni ze słuchawkami AirPods. Dodam też, że firma z jabłkiem w nazwie może pracować nad słuchawkami nausznymi.

Czy chcielibyście zobaczyć wodoszczelność w następnej generacji Apple AirPods? 😉

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej