Apple zadba o zdrowie psychiczne swoich klientów, dzięki nowej aplikacji na iPhone

iphone 13

Nowa aplikacja, która ma przypominać klasyczny dziennik, ma ułatwić zapamiętanie ważnych dat i informacje, ale także poprawić samopoczucie.

Profilaktyka zdrowia psychicznego

Dziennik, który nazwano Jurassic, ma pojawić się na urządzeniach Apple korzystających z wersji iOS 17. Od strony technicznej nie będzie się różnić specjalnie od notatek, jednak użytkownik ma być dodatkowo zachęcany do korzystania z nowej aplikacji. Czym zatem będą te różnice? Jurassic ma być skonstruowane w taki sposób, aby analizować interakcje z użytkownikiem. W zależności od tego, w jaki sposób jest używana, oprogramowanie będzie nakierowane na wychwytywanie wszystkich odstęp od normy. Ma to być szeroko zakrojony program, który Apple chce wprowadzić w trosce o zdrowie psychiczne. Żeby jednak użytkownik za szybko się nie znudził, pojawi się też kilka ciekawych funkcji.

(fot. Apple) iPad 10
(fot. Apple)

Analiza

Najciekawszym dodatkiem do aplikacji Jurassic ma być możliwość przesyłania danych z innych apek. W ten sposób będzie można umieścić w swoim prywatnym dzienniku informacje dotyczące stanu zdrowia, a także prywatne wiadomości z komunikatorów. Co jednak najbardziej zaskakuje, to możliwość rozpoznawania przez Jurassic innych osób w otoczeniu użytkownika. Mało tego, aplikacja użyje kategorii takich jak współpracownik, rodzina, przyjaciel, żeby ich od siebie odróżnić. Według Apple ma to służyć określaniu zdrowych interakcji z innymi. Rodzi to poważne pytania i obawy o bezpieczeństwo, ale Apple zapewnia, że aplikacja będzie wyposażona w szereg dodatkowych zabezpieczeń.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!