Apple jest tego pewien. Za tego iPhone’a zapłacisz wyższą cenę

Apple jest tego pewien. Za tego iPhone'a zapłacisz wyższą cenę
Fot.Pixabay.com

Amerykański koncern ciągle próbuje poprawić sprzedaż swoich smartfonów. Nowy projekt Apple, który prawdopodobnie już niedługo zaszczyci rynek ma zdobyć większe grono klientów. Niestety telefon iPhone 17 Ultra będzie dużo droższy niż poprzednicy. Zaprezentowane ankiety pokazują, że klienci mimo wszystko kupią tego nowego smartfona.

iPhone’a 17 Ultra kupimy za większe pieniądze, bo…

I chociaż powyższego smartfona jeszcze nie ma na rynku to już pojawiają się spekulacje dotyczące jego sprzedaży. Sondaż przeprowadził portal 9to5Mac, który wskazuje, że znajdzie się naprawdę szerokie grono klientów chętnych zapłacić nawet wyższą cenę za telefon iPhone 17 Ultra, którego premierę datuje się na 2025 rok. Czego możemy się spodziewać po nowym urządzeniu? Według plotek dowiadujemy się, że urządzenie będzie znacznie cieńsze od poprzednika. Oprócz tego możemy się spodziewać aluminiowego wykończenia. Samo urządzenie będzie miało wyświetlacz o przekątnej 6,55 cala. Apple zapowiadało zmianę w Dynamic Island (mniejsze wycięcie).  

Apple
fot.pixabay.com

Z kolei z tyłu urządzenia iPhone 17 Ultra kamery zostały przesunięte do górnej środkowej części urządzenia. Telefon miałby pracować na nowym procesorze A19. Co ciekawe w modelach iPhone 17 Pro i Pro Max również pojawi się nowy przedni aparat oraz chip A19. Nie są to pewne informacje, ale na pewno bardzo prawdopodobne. Nie sądzę, że powodem do zakupu będzie specyfikacja. Moim zdaniem producent wprowadzi sporo świeżości mocno zmieniając 17 generację.

Prawie dwie trzecie konsumentów jest skłonnych zapłacić za iPhone’a 17 Ultra!

Potwierdzeniem tych informacji jest wspomniana na początku artykułu ankieta portalu 9to5Mac. Wynika z niej, że znaczna część klientów jest w stanie zapłacić wyższą cenę za iPhone’a w wersji Ultra. Jak wskazują liczby, prawie dwie trzecie ankietowanych czytelników byłoby skłonnych zapłacić co najmniej 1350 dolarów (około 5 333,14) za iPhone’a 17 Ultra. Jest to wyższa cena niż za model iPhone 15 Pro Max.

Apple jest tego pewien. Za tego iPhone'a zapłacisz wyższą cenę

Muszę przyznać, że jestem mocno zaskoczony tym sondażem. Jeśli przełoży się to na realną sprzedaż w 2025 roku to możemy spodziewać się wzrostów sprzedaży Apple, które w tym roku opublikowało swój raport. Mimo znaczących wpływów sprzedaż iPhone’ów nie wyglądała już tak rewelacyjnie.

Źródło: 9to5mac

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!