Apple Muzeum Polska: do zobaczenia aż 1500 eksponatów w Fabryce Norblina

apple muzeum polska

Jeśli jesteś fanem marki Apple albo po prostu lubisz elektronikę, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Otóż poznaliśmy nową lokalizację Apple Muzeum Polska oraz przybliżoną datę otwarcia.

Apple Muzeum Polska w Warszawie

Apple Muzeum Polska wystartowało już jakiś czas temu i było zlokalizowane w Piasecznie. Kolekcja sukcesywnie się rozrastała co sprawiło, że właściciel postanowił muzeum przenieść do nowej miejscówki – dokładnie do Fabryki Norblina w Warszawie. Warto jednak dodać, że mówimy tutaj o ogromnej kolekcji (jednej z największych na świecie) rzeczy związanych z Apple.

Nie chodzi tu tylko o urządzenia takie jak komputery, smartfony czy tablety, ale również plakaty i inne gadżety. Wisienką na torcie jest wierna replika komputera Apple-1 zbudowana przez samego właściciela muzeum i innych sponsorów oraz wolontariuszy. Mało tego, została ona podpisana przez współzałożyciela firmy Steve’a Wozniaka.

Tak jak wspomniałem wcześniej, Apple Muzeum Polska zostanie uruchomione w Fabryce Norblina w Warszawie. Widzowie będą mogli zobaczyć 1500 eksponatów na ogromnej powierzchni aż 320 metrów kwadratowych.

Właściciel Apple Muzeum Polska Jacek Łupina o nowej lokalizacji mówi:

Wybór naszej nowej lokalizacji był nieprzypadkowy. Fabryka Norblina jawi się jako najbardziej elektryzujące centrum lifestyle’owe w tej części Europy. To miejsce o wręcz magicznym potencjale kulturalnym i społecznym. Miejsce, w którym unosi się duch niezwykłej historii polskiego przemysłu, obudowany w unikatową architekturę modernistyczno – klasycystyczną. Fabryka Norblina jest kwintesencją mieszanki jutra wynikającego z wczoraj. Jest dokładnie taka jak marka Apple.

Eksponaty i zbudowana wokół nich interaktywna narracja będą zachęcały widza do aktywności. Dzięki sieci czujników ekspozycja będzie podpowiadała mu kolejne obiekty zainteresowania. Przekaz informacji z wykorzystaniem technik komunikacji audiowizualnej, kodów graficznych, nowoczesnego designu, a przede wszystkim interakcji sprawi, że oglądający coraz chętniej będzie się zagłębiał w kolejne sceny i czasoprzestrzenie zbudowane wokół zbiorów marki Apple. Jak ktoś odwiedzi Apple Muzeum Polska to z pewnością nie będzie się nudził.

Otwarcie muzeum jest planowane na jesień bieżącego roku.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!