Apple numerem jeden na rynku tabletów w drugim kwartale 2020 roku

Apple numerem jeden na rynku tabletów w drugim kwartale 2020 roku
iPad Pro

Canalys dostarcza nam bardzo często wyjątkowo ciekawe dane dotyczące wybranych segmentów rynku. Nie inaczej jest w tym przypadku. Amerykańska firma przygotowała raport dotyczące sprzedaży tabletów na całym świecie w drugim kwartale tego roku. Który z producentów może mówić o najlepszych wynikach sprzedażowych?

Apple liderem, Huawei i Lenovo z największymi wzrostami

Myślę, że nikogo nie zdziwi fakt, że najczęściej kupowanymi tabletami są właśnie iPady. Apple w drugim kwartale tego roku sprzedało ponad 14 milionów sztuk swoich sprzętów. Wynik ten przekłada się na udział w rynku na poziomie 38%. Jednocześnie gigant z Cupertino może mówić o wzroście o 19,8%. Na drugim miejscu uplasował się Samsung z udziałami w rynku na poziomie 18,7% oraz wzrostem o aż 39,2%. Coraz to większą popularnością cieszą się także tablety Huawei. Producent z Państwa Środka zamyka podium ze sprzedanymi prawie 5 milionami tabletów i wzrostem o 44,5%. Robi wrażenie, prawda?

Apple numerem jeden na rynku tabletów w drugim kwartale 2020 roku

Niemniej jednak o największym sukcesie może tak naprawdę mówić Lenovo. Z jednej strony producent ten zajął piąte miejsce z udziałami w rynku wynoszącymi 7,5%, a z drugiej może pochwalić się wzrostem o aż 52,9% w porównaniu do drugiego kwartału w 2019 roku. Jeśli firma utrzymałaby takie wzrosty to już w trzecim kwartale bez wątpienia przegoni Amazon (8,4% udziałów w rynku) zajmujący czwarte miejsce w rankingu firm produkujących tablety.

Zobacz także: Nowy iPad Air może być lepszy i jednocześnie tańszy od poprzednika

Patrząc na rynek całościowo możemy mówić o sprzedanych 37,5 miliona tabletów. Wynik ten jest o 26,1% lepszy niż w roku 2019. Co jest przyczyną tak dużych wzrostów? Według analityków Canalys z racji tego, że sporo osób zmuszonych było do pracy zdalnej lub nauki w domu tego typu urządzenia okazały się tańszą alternatywą dla laptopów. Jednocześnie bardzo często oferują one wydajność, która jest w stanie w pełni sprostać oczekiwaniom sporego grona użytkowników. Co przyniesie nam trzeci kwartał? Czas pokaże!

Na zdjęciu głównym znajduje się iPad Pro.

Korzystacie na co dzień z tabletów? Co myślicie o tego typu urządzeniach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!