Nowy iPad Air może być lepszy i jednocześnie tańszy od poprzednika

Nowy iPad Air może być lepszy i jednocześnie tańszy od poprzednika
Apple iPad Air 3

Plotki dotyczące tegorocznego iPada Air pojawiają się w sieci już od jakiegoś czasu. Tablet ten zapowiada się naprawdę ciekawie, a dodatkowo, według najnowszych informacji opublikowanych przez analityka Ming-Chi Kuo skupiającego się na sprzęcie Apple, sprzęt ten ma być dostępny w wyjątkowo dobrej cenie!

Apple zmieni politykę cenową?

Nowe iPhony mają być dostępne w niższej cenie niż poprzednia generacja. I co ciekawe bardzo możliwe, że podobnie sytuacja będzie wyglądać z nowym tabletem. Dla przypomnienia aktualnie dostępny na rynku iPad Air został wyceniony na terenie Stanów Zjednoczonych na 499 dolarów, a w naszym kraju cena za podstawowy wariant wynosi niespełna 2400 zł. Wprawdzie cena nowej generacji tabletu giganta z Cupertino nie została dalej ujawniona, ale ma być znacznie niższa niż poprzedniej generacji. I myślę, że to może być czynnikiem, który znacząco zwiększy samą sprzedać tego sprzętu.

Nowy iPad Air może być lepszy i jednocześnie tańszy od poprzednika
iPad Air

Nowy iPad Air będzie działać pod kontrolą procesora Apple A13 Bionic. Tablet ten będzie wyposażony także w ekran IPS LCD o przekątnej 10,8 cala lub 11 cali. Według wcześniejszych plotek zniknąć ma Touch ID, a to sprawi, że same ramki zostaną zmniejszone do minimum. Czy nowy iPad Air otrzyma wsparcie dla Face ID? Tego niestety na tę chwilę nie wiemy. Bardzo możliwe, że nadchodząca nowość amerykańskiego producenta otrzyma także port USB-C, który zastąpi Lightning.

Zobacz także: Apple i budżetowiec? Amerykański producent uderzy w rynek „tysiączłotówkowców”

Co więcej tegoroczny iPad Air może być kompatybilny także z zaprezentowaną jakiś czas temu klawiaturą Apple Magic Keyboard. I jeśli wszystkie plotki się potwierdzą to otrzymamy naprawdę ciekawy sprzęt, który będzie dostępny w rewelacyjnej wręcz cenie. Mam wrażenie, że Apple postanowiło obniżyć ceny swoich urządzeń po ty, aby sprzedawać ich jeszcze więcej. I to może okazać się kluczem do sukcesu! Premiera kolejnej generacji iPada Air powinna odbyć się we wrześniu tego roku, a najprawdopodobniej już niedługo w sieci pojawi się więcej informacji na ten temat.

Czekacie na premierę nowego iPad Air? Czego oczekujecie po tym urządzeniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!