Strona główna Aktualności Apple Pay zadebiutowało w Niemczech. Niedługo będzie także dostępne dla tamtejszych użytkowników...

Apple Pay zadebiutowało w Niemczech. Niedługo będzie także dostępne dla tamtejszych użytkowników Revolut. Co z nami?

-

Stało się. Apple Pay ruszyło w Niemczech. Od teraz osoby posiadające karty w niemieckich bankach będą mogli płacić przy pomocy swoich iPhonów wspierających tę funkcję.

Wsparcie Revoluta przez Apple Pay

W Niemczech, na tą chwilę, usługa jest dostępna dla kart American Express, Master Card, Maestro i Visa w bankach: Boon, Bunq, Comdirect, Deutsche Bank, Edenred, Fidor Bank, Hanseatic Bank, HypoVereinsbank, N26, O2 Banking oraz VIM PAY. Na początku przyszłego roku lista ta ma wydłużyć się o Consors Bank, Consors Finanz, Crosscard, DKB, Fleetmoney, ING, sodexo, VIABUY oraz Revolut. I myślę, że ten ostatni jest najciekawszy także dla wielu użytkowników Apple Pay z Polski.

Na oficjalnym profilu Revolut w serwisie Twitter ukazała się informacja, że już niedługo karty będzie można podłączyć do niemieckiego Apple Pay. Niestety, nie będzie miało to miejsca jeszcze w 2018 roku, a dopiero na początku 2019. Jednocześnie, w komentarzu, pojawiła się informacja, że już za niedługo powinniśmy poznać pełną listę krajów, w których pojawi się wsparcie dla Revoluta przez aplikację giganta z Cupertino. Apple Pay w ułamek sekundy podbiło serca Polaków. Nikogo nie powinien dziwić więc fakt, że polscy użytkownicy chcą móc płacić w tej usłudze za pomocą kart wielowalutowych Revolut. Możliwość wymiany walut po świetnym kursie jest na tyle kusząca, że spora część osób całkowicie przerzuciła się na te karty.

Kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia Revolut do Apple Pay w Polsce? Najprawdopodobniej konkretna data albo nawet przybliżony okres czasu zostanie ogłoszony w styczniu lub lutym 2019 roku. Sam korzystam z karty Revoluta w połączeniu z Android Pay i muszę przyznać, że jest to wyjątkowo wygodne, a w szczególności wtedy gdy jesteśmy za granicą. Nie musimy martwić się jakimikolwiek dodatkowymi opłatami czy dziwnymi kursami wymiany walut. Wszystko odbywa się szybko i bezproblemowo. Miejmy nadzieję, że Revolut w Apple Pay pojawi się już niedługo!

Zakupy za granicą taniej z kartą Revolut [PORADNIK]

Korzystacie z aplikacji do płatności firmy Apple? Czekacie na wprowadzenie do tej usługi kart Revolut? Zapraszamy do komentowania!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej