Strona główna Aktualności Apple pracuje nad zmodyfikowaną wersją iPhone na niemiecki rynek

Apple pracuje nad zmodyfikowaną wersją iPhone na niemiecki rynek

-

Apple ma na pieńku z Qualcommem, ponieważ naruszyło jego patent. Rywalizacja pomiędzy firmami przeniosła się już na chiński i niemiecki rynek. W tym celu Qualcomm złożył pozew do sądu, w którym wnioskował o zablokowanie sprzedaży iPhone’ów 7 i 8 na terenie Niemiec. Tamtejszy sąd przychylił się do wniosku przedsiębiorstwa z San Diego i stwierdził, że urządzenia Apple mają być wycofane z oficjalnej sprzedaży.

Apple się nie poddaje i postanawia dokonać zmiany

Z jednej strony Apple starało się złożyć apelację od wyroku, ale najwyraźniej te działania skończyły się fiaskiem. Gigant z Cupertino planuje z powodu trwającego sporu patentowego z Qualcommem prawdopodobnie wprowadzenie technicznie dostosowanych iPhone’ów w najbliższej przyszłości .

We are of course disappointed by this verdict and we plan to appeal. All iPhone models remain available to customers through carriers and resellers in 4,300 locations across Germany.

Apple Qualcomm

Przesłankami do tego są oświadczenia pracowników niemieckich dilerów Apple, którym dystrybutor zapowiedział, iż za około cztery tygodnie będą dostępne nowe warianty iPhone’a 7 i 8. Konkretnie, dilerzy otrzymali już listy numerów modeli zaktualizowanych wariantów iPhone 7 (Plus) i iPhone 8 (Plus), które rzekomo mają zastosowany nowy chip Envelope Tracker. Między innymi właśnie ta kwestia była przedmiotem kłótni z Qualcommem w Niemczech.

Zobacz też: Francuski rząd dostanie od Apple podatek dochodowy w kwocie ponad 500 mln dolarów

Telefony Apple nakazem sądu zostały wycofane z 15 oficjalnych sklepów, ale wciąż można było je zakupić u innych dystrybutorów. Dzięki temu, że amerykański gigant zmodyfikuje swoje telefony, będzie mógł je dalej sprzedawać, ale też uniknie opłat licencyjnych, które musiałby uiszczać naruszając patent Qualcomma.

Co sądzicie o całym sporze amerykańskich przedsiębiorstw? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej