Qualcomm blokuje sprzedaż iPhonów na terenie Niemiec. Co na to Apple?

apple qualcomm

Walka patentowa pomiędzy Qualcommem i Apple trwa. Amerykańscy giganci przepychają się w sądach o to kto ma racje od dłuższego czasu. Niedawno amerykański producent procesorów zablokował sprzedaż starszych iPhonów na terenie Chin, a teraz udało mu się osiągnąć to na terenie Niemiec!

Qualcomm – Apple 2:0

To co udało się w Chinach udaje się teraz w Niemczech. W Państwie Środka chodziło o patenty dotyczące sposobu zamykania okien ostatnio uruchomionych aplikacji oraz samego mechanizmu zmniejszania zdjęć. Apple momentalnie wypuściło aktualizację iOS do wersji 12.1.1 na rynku chińskim. Zmiana zauważalna jest już na pierwszy rzut oka. Wcześniej aplikacje były zamykane przez przeciągnięcie ich w stronę górnej krawędzi ekranu, a teraz wyłącza się je do środka. Aktualizacja ta dotyczy oczywiście jedynie samych Chin, ponieważ tamtejszy sąd może zablokować sprzedaż danego urządzenia jedynie w swoim ojczystym kraju.

apple iphone 8 8 plus

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Qualcomm nie zamierza dać Apple spokoju i chce iść za ciosem. Amerykański producent procesorów złożył wniosek w sądzie w Monachium na temat naruszenia patentów i własnie padł wyrok. Niemiecki wymiar sprawiedliwości przychylił się do wniosku Qualcomma, a tym samym zakazał sprzedaży iPhone’a 7 i 8 na terenie Niemiec. Bez wątpienia nie są to najnowsze modele, ale i tak może to być sporym problemem dla Apple. Qualcomm uważa, że gigant z Cupertino używa bezprawnie tak zwanego envelope tracking pozwalającego na zdecydowanie lepsze zarządzanie baterią podczas korzystania z sieci komórkowej.

Apple nie zamierza się jednak poddać. Wyrok sądu nie wchodzi w życie z dniem dzisiejszym, a co za tym idzie amerykański gigant ma szansę złożyć od niego odwołanie. Producent ten już zapowiedział, że nie zamierza dać się poniżać i już niedługo złoży odpowiednie dokumenty do sądu. Co więcej iPhone’a 7 i 8 nie kupimy w 15 niemieckich sklepach Apple Store. Modele te dalej będą dostępne w innych sklepach oraz w ofertach abonamentowych. Czy Qualcommowi uda się zablokować sprzedaż także nowszych urządzeń? Jak agresywna polityka amerykańskiego producenta procesorów wpłynie na wyniki finansowe Apple? Czas pokaże. Jedno jest pewne – to nie ostatni wniosek w sądzie złożony przez Qualcomma.

Co myślicie o wojnie jaka trwa pomiędzy amerykańskimi gigantami? Czekamy na komentarze!

Dodaj komentarz