Apple prezentuje 16-calowego MacBooka Pro. Dla kogo jest to sprzęt?

Apple prezentuje 16-calowego MacBooka Pro. Dla kogo jest to sprzęt?

Plotki i przedpremierowe przecieki dotyczące 16-calowej wersji MacBooka Pro pojawiały się w sieci od jakiegoś czasu. Apple chciało stworzyć sprzęt, który podbije serca najbardziej wymagających użytkowników oraz prawdziwych profesjonalistów. Czy to się udało? Przyjrzyjmy się bliżej nowości giganta z Cupertino!

Nowy MacBook Pro

Nowość Apple nie ma być sprzętem dla przeciętnego użytkownika. To laptop stworzony z myślą o osobach, które na co dzień potrzebują topowej wydajności oraz niezawodności. Tym samym idealnie powinien on się sprawdzić w obróbce filmów czy zdjęć, programowaniu lub w każdym innym zajęciu, które potrzebuje sporej mocy obliczeniowej. Tym co wyróżnia nowego MacBooka Pro od poprzednich generacji jest bez wątpienia ekran. Laptop ten otrzymał bowiem wyświetlacz o przekątnej 16 cali, a nie 15,4 cala jak miało to miejsce w przypadku poprzedników. Co więcej zostały zmniejszone ramki, ale sama stylistyka nadal nawiązuje do tego co doskonale znamy z portfolio giganta z Cupertino.

Apple prezentuje 16-calowego MacBooka Pro. Dla kogo jest to sprzęt?

Apple porzuciło także klawiaturę motylkową na rzecz zupełnie nowego mechanizmu nożycowego. Miejmy nadzieję, że tym razem nie będą konieczne jakiekolwiek programy naprawcze, które będą naprawiać problemy z pojedynczymi przyciskami lub samą klawiaturą. Poprawie ma miały ulec także głośniki oraz mikrofony do wideorozmów. Wbudowana bateria o pojemności 100 Wh ma zapewnić do 11 godzin ciągłej pracy.

Apple prezentuje 16-calowego MacBooka Pro. Dla kogo jest to sprzęt?

Zobacz także: TouchID w zegarku? Apple może pracować nad takim rozwiązaniem

Co ze specyfikacją? Nowy MacBook Pro trafia na rynek z procesorami Intel Core dziewiątej generacji posiadającymi sześć lub nawet osiem rdzeni. Topowy wariant otrzyma 64 GB RAM-u oraz kartą graficzną AMD Radeon Pro z serii 5000M. Ciężko wyobrazić sobie, że komuś zabraknie miejsca na dane w nowości giganta z Cupertino. Do wyboru będziemy mieć dyski SSD o pojemności aż 8 TB. Oczywiście nie mogło zabraknąć znanego już Touch Bara czy czytnika linii papilarnych. Co z ceną? Podstawowa konfiguracja to wydatek 11999 zł. Tanio nie jest, ale bez wątpienia znajdą się osoby zainteresowany kupnem.

Co myślicie o 16-calowym MacBooku Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!