TouchID w zegarku? Apple może pracować nad takim rozwiązaniem

TouchID w zegarku? Apple może pracować nad takim rozwiązaniem

TouchID to technologia, którą doskonale znają fani iPhonów. I chociaż nie jest już ona wykorzystywana w smartfonach Apple od 2017 roku to wszystko wskazuje na to, że gigant z Cupertino nie zamierza całkowicie porzucić tego rozwiązania. Teraz w sieci pojawiły się informacje na temat zupełnie nowego patentu wykorzystującego TouchID.

Czytnik zintegrowany z ekranem w nowym Apple Watch?

Tak naprawdę patent został zgłoszony przez giganta z Cupertino w 2018 roku, ale dopiero teraz trafił on do sieci. Tym samym Apple może pracować nad czytnikiem linii papilarnych zintegrowanym z wyświetlaczem od dłuższego czasu i bardzo możliwe, że przyszłoroczna generacja Apple Watch będzie wykorzystywać to rozwiązanie. Co ciekawe nie będzie to fizyczny czytnik linii papilarnych, a taki zintegrowany z ekranem. Do tej pory technologia ta nie została wykorzystana w jakichkolwiek urządzeniach giganta z Cupertino. Oczywiście w konkurencyjnych smartfonach optyczne czytniki linii papilarnych są czymś powszechnym i tutaj Apple pozostaje w tyle za innymi firmami.

TouchID w zegarku? Apple może pracować nad takim rozwiązaniem

Oczywiście wprowadzenie czytnika linii papilarnych w Apple Watch mogłoby znacząco podnieść bezpieczeństwo przy korzystaniu z inteligentnego zegarka giganta z Cupertino. Jednocześnie mogłoby to przyczynić się do podniesienia ceny samego urządzenia, ale pamiętajmy o tym, że sprzęty Apple praktycznie nigdy nie należały do tanich. Patent, który teraz trafił do sieci przynosi nam jednak nie tylko informacje o czytniku linii papilarnych.

TouchID w zegarku? Apple może pracować nad takim rozwiązaniem

Zobacz także: Smart głośniki Google, Amazonu, urządzenia Apple oraz niektóre smartfony z Androidem można zhackować przy pomocy.. lasera!

Według tego patentu Apple ma przenieść moduły odpowiedzialne za sygnał sieci komórkowej oraz komunikację z satelitami GPS do paska. To sprawiłoby, że zegarek mógłby być mniejszy i cieńszy lub gigant z Cupertino postawił by na większą baterię. Z jednej strony wygląda to naprawdę dobrze, a z drugiej wymiana paska mogłaby być albo niemożliwa albo dużo bardziej kosztowna. Czy faktycznie rozwiązania te zostaną wykorzystane w przyszłorocznej generacji Apple Watch? Czas pokaże!

Co myślicie o wykorzystaniu TouchID w Apple Watch? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!