Apple przegrywa w swoim własnym kraju

Apple przegrywa w swoim własnym kraju

U nas królem jest Xiaomi, co pokazały najnowsze dane z Q3 2020 r. A jak wygląda sytuacja za oceanem? Okazuje się, że tam wcale to nie ich rodzima marka, czyli Apple, jest numerem jeden. Amerykanie wolą zagranicznego konkurenta!

Samsung przegonił Apple w USA

Wyobrażacie sobie to, żeby ktoś obcy wszedł do Waszego domu i powiedział, że teraz to on tu będzie mieszkał? Dość analogiczna sytuacja właśnie miała miejsce w świecie smartfonów, a dokładnie w USA. Według najnowszego raportu sprzedażowego z rynku smartfonów, w III kwartale 2020 r. w Stanach Zjednoczonych to wcale nie ich rodzima marka, Apple, jest królem. Gigant z Cupertino został prześcignięty w rankingu przez ich największego konkurenta – Samsunga. Minimalnie, ale jednak, to właśnie urządzenia koreańskiego producenta były częściej kupowane w Q3 tego roku. Mieli oni 33.7% udziału w sprzedaży telefonów w USA, zaś Apple 30.2%. Jak widać, naprawdę lekka przewaga, no ale jednak jest.

Apple przegrywa w swoim własnym kraju

Na trzecim miejscu zakwalifikowało się LG, kolejny koreański producent, ale tutaj widać wyraźnie mniejszy wynik – 14.7%. W końcu wiem, gdzie to LG się tak sprzedaje, bo tu u nas, w Europie, to już jest raczej mało ciekawa marka. Mało kto u nas zwraca na nich uwagę. Oczywiście, mówię tu o smartfonach tylko, bo jednak w kwestii pozostałych sprzętów elektronicznych, LG wciąż ma sporo do zaoferowania.

Warto przeczytać: Nadchodzi jedna z najważniejszych premier od Apple!

Według doniesień zza oceanu, Samsung wszedł najwyższe miejsce na podium za sprawą premiery smartfonów Galaxy Note 20 . Apple pomogło im w tym poprzez opóźnioną premierę swoich nowych smartfonów – iPhone’ów 12. Jestem bardzo ciekaw tego, jak będzie wyglądać końcowy raport z Q4, który zapewne poznamy pod koniec stycznia 2021 r. Czy Koreańczycy utrzymają tam status lidera? A może nowe urządzenia Apple sprawią, że Amerykanie będą chętniej sięgać po urządzenia rodzimej marki? O tym przekonamy się za jakiś czas!

Jak myślicie, jak będzie wyglądał raport z tego kwartału z USA?
Która marka jest Waszym zdaniem ciekawsza- Apple czy Samsung?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!