Apple przegrywa w swoim własnym kraju

Gogle wirtualnej rzeczywistości od Apple będą mieć potężną specyfikację

U nas królem jest Xiaomi, co pokazały najnowsze dane z Q3 2020 r. A jak wygląda sytuacja za oceanem? Okazuje się, że tam wcale to nie ich rodzima marka, czyli Apple, jest numerem jeden. Amerykanie wolą zagranicznego konkurenta!

Samsung przegonił Apple w USA

Wyobrażacie sobie to, żeby ktoś obcy wszedł do Waszego domu i powiedział, że teraz to on tu będzie mieszkał? Dość analogiczna sytuacja właśnie miała miejsce w świecie smartfonów, a dokładnie w USA. Według najnowszego raportu sprzedażowego z rynku smartfonów, w III kwartale 2020 r. w Stanach Zjednoczonych to wcale nie ich rodzima marka, Apple, jest królem. Gigant z Cupertino został prześcignięty w rankingu przez ich największego konkurenta – Samsunga. Minimalnie, ale jednak, to właśnie urządzenia koreańskiego producenta były częściej kupowane w Q3 tego roku. Mieli oni 33.7% udziału w sprzedaży telefonów w USA, zaś Apple 30.2%. Jak widać, naprawdę lekka przewaga, no ale jednak jest.

Gogle wirtualnej rzeczywistości od Apple będą mieć potężną specyfikację

Na trzecim miejscu zakwalifikowało się LG, kolejny koreański producent, ale tutaj widać wyraźnie mniejszy wynik – 14.7%. W końcu wiem, gdzie to LG się tak sprzedaje, bo tu u nas, w Europie, to już jest raczej mało ciekawa marka. Mało kto u nas zwraca na nich uwagę. Oczywiście, mówię tu o smartfonach tylko, bo jednak w kwestii pozostałych sprzętów elektronicznych, LG wciąż ma sporo do zaoferowania.

Warto przeczytać: Nadchodzi jedna z najważniejszych premier od Apple!

Według doniesień zza oceanu, Samsung wszedł najwyższe miejsce na podium za sprawą premiery smartfonów Galaxy Note 20 . Apple pomogło im w tym poprzez opóźnioną premierę swoich nowych smartfonów – iPhone’ów 12. Jestem bardzo ciekaw tego, jak będzie wyglądać końcowy raport z Q4, który zapewne poznamy pod koniec stycznia 2021 r. Czy Koreańczycy utrzymają tam status lidera? A może nowe urządzenia Apple sprawią, że Amerykanie będą chętniej sięgać po urządzenia rodzimej marki? O tym przekonamy się za jakiś czas!

Jak myślicie, jak będzie wyglądał raport z tego kwartału z USA?
Która marka jest Waszym zdaniem ciekawsza- Apple czy Samsung?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!