Szok! Apple chce żebyś sobie sam naprawił iPhone’a! A wkrótce też MacBooka

iphone 13
iPhone 13

Wbrew wcześniejszym, o wiele innym decyzjom, Apple postanawia wspomóc samodzielną naprawę swoich urządzeń. Zaczyna się od iPhone’ów 12 i iPhone’ów 13.

Apple pomoże Ci naprawić swój sprzęt

Dotychczas polityka Apple niezbyt sprzyjała klientom, a teraz jednak dostrzegamy ogromny zmiany. Gigantowi rok temu udało się odmienić rynek laptopów prezentując układ Apple M1. Tegoroczne MacBooki Pro oferują tradycyjne przyciski funkcyjne, MagSafe i więcej portów.

Apple miało za sobą również wiele afer związanych z naprawą ich produktów. Otóż dochodziło nawet do tego, że gigant blokował możliwość montowania zamienników przeróżnych komponentów i – można rzec – pracował przeciw “Right to repair”. Teraz jednak powoli się to zmienia.

Apple
(fot. Apple)

Teraz ekran w iPhone 13 może zmienić nie tylko niezależny serwis, ale nawet sam klient. W ramach programu zostanie uruchomiony specjalny sklep z częściami zamiennymi i narzędziami, gdzie użytkownicy zakupią potrzebne komponenty do naprawy. Apple udostępni także instrukcje serwisowe. Początkowo programem objęte zostaną iPhone’y 12 i 13. Później jednak do tej listy dopisane zostaną nawet MacBooki z układami M1.

Program rozpocznie się jeszcze 2022 roku i początkowo – oczywiście – będzie obowiązywał tylko w Stanach Zjednoczonych. Później jednak zostanie rozszerzony o kolejne kraje.

Apple
(fot. Apple)

O ile wiele elementów w laptopach jestem w stanie wymienić sobie sam, tak jednak smartfony chyba oddałbym profesjonaliście. Są to urządzenia o wiele drobniejsze i delikatniejsze, a ja sam nie mam talentu do tego typu spraw. Jednak jak ktoś faktycznie lubi grzebać w elektronice to pomysł Apple mu się spodoba. Inni natomiast zapewne pozostaną przy specjalistycznych serwisach.

Źródło: Apple przez iMagazine.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!