Społeczeństwo oczekuje od Apple innowacji. Marka otrzymuje liczne zapytania odnośnie składanego telefonu. Pomimo upływu czasu, wciąż brakuje odpowiedzi ze strony producenta, w tym temacie. Gigant z Cupertino skupia się na iPhone 16, które nie mają zbyt dużych zmian.
Apple zapoczątkował nowy trend, ale czy na pewno?
Producent w iPhone 16 zaprezentował nowy przycisk. Camera Control (jak sama nazwa wskazuje) umożliwia sterowanie funkcjami aparatu. Czy ten zabieg był niezbędny do zaspokojenia potrzeb użytkowników? Choć wzbogaca doświadczenia związane z fotografowaniem, wiele osób ma odmienne zdanie. Klienci oczekują, żeby firma inaczej wykorzystała swój potencjał.
Przycisk aparatu ma być swego rodzaju pokazaniem możliwości technologicznych amerykańskiego koncernu. Producenci smartfonów z Androidem obecnie oferują również ciekawe zastosowania takie jak: ultra szybkie ładowanie, schładzanie baterii cieczą oraz ciągle ulepszają obiektywy aparatów. Wielce prawdopodobne jest, że Camera Control znajdzie również zastosowanie w tych urządzeniach. Skąd o tym wiemy?
Według nieoficjalnych źródeł pierwsza odpowiedź na powyższe pytanie ukaże się w modelu Oppo Find X8 Pro. Ma być zastosowany tam Quick Button (przycisk pojemnościowy). Wstępnie ma on pełnić kilka funkcji. Będzie go można wykorzystać w grach, ustawiać Zoom podczas robienia zdjęć i oczywiście, jako spust migawki. Niewykluczone, że również podobne rozwiązanie pokaże macierzysta firma One Plus i reszta topowych marek.
Czy pękający przycisk Camera Control to problem Apple? Oby Android wyciągnął z tego wnioski
Nowoczesne rozwiązanie w iPhone serii 16 robi spektakularne wrażenie. Na premierze był to efekt “wow”. W przeciągu niecałego miesiąca użytkownicy zaczęli zgłaszać różne problemy, ale największym z nich jest pękający przycisk. Zdarza się, że usterki świeżo zaprezentowanych smartfonów to tzn. problem “wieku dziecięcego”. Wszystko na to wskazuje, że problemy wydają się poważniejsze. Do uszkodzeń dochodzi nawet w etui Apple.
Aby pomysł fizycznego przycisku spustu migawki w smartfonach z Androidem miał przyszłość, producenci muszą go dopracować. Konieczne są ulepszenia za równo w konstrukcji przycisku, a także jego integracji z systemem. Pozostaje czekać na konkretne rozwiązania producentów i mieć nadzieję, że wyciągną wnioski z tej wpadki.
Źródło: PhoneArena
Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!