Apple Watch 5 z ceramiczną i tytanową kopertą zadebiutuje jeszcze w tym roku

apple watch 4
Apple Watch 4

Apple Watch jest sprzętem, który z każdą generacją sprzedaje się coraz to lepiej. Teraz w sieci zaczynają pojawiać się informacje na temat kolejnej generacji inteligentnego czasomierza giganta z Cupertino. Zapowiada się naprawdę ciekawie, ale już możemy być pewni jednego – tanio nie będzie.

Apple Watch 5

Premiera piątej już generacji inteligentnego zegarka Apple ma odbyć się już we wrześniu. Wręcz standardem stało się to, że smartwatche giganta z Cupertino prezentowane są co roku razem z nowymi iPhonami. Do tej pory w sieci nie sposób było znaleźć plotki czy przedpremierowe przecieki na temat nowego Apple Watcha. Wiele głosów mówiło o przesuniętej premierze na rok 2020, ale szczerze mówiąc nie chciało mi się w to wierzyć. Wszystko wskazuje jednak na to, że amerykańskiemu producentowi udało się utrzymać wszystko w tajemnicy aż do teraz.

Apple Watch 5 z ceramiczną i tytanową kopertą zadebiutuje jeszcze w tym roku

Sam wygląd Apple Watch 5 nie ma znacząco odbiegać od tego co widzieliśmy w czwartej generacji. Animacje odkryte w wersji beta WatchOs 6 zdradzają nam jednak, że tegoroczny inteligentny zegarek firmy trafi na rynek z kopertą ceramiczną oraz wykonaną z tytanu. Bardzo możliwe, że nie zabraknie także stali i aluminium, a droższe materiały pojawią się w droższych (i możliwe, że bardziej limitowanych) wersjach. Apple Watch 5 ma mieć kopertę o przekątnej 44 mm, ale pojawiają się także plotki o 40 mm wersji.

Zobacz także: Apple MacBook Pro objęty programem naprawczym nie będzie mógł być wniesiony na pokład samolotu

Jeśli chodzi o specyfikację to tak naprawdę nie wiemy praktycznie nic. Brak przecieków na ten temat może oznaczać, że Apple Watch 5 nie będzie zbytnio różnić się od swojego poprzednika. Jednocześnie wersje z ceramiczną i tytanową kopertą mogą zaskoczyć nas ceną i to nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Niemniej jednak zapewne Apple Watch 5 będzie cieszyć się przynajmniej taką popularnością jak poprzednie generacje inteligentnego zegarka. Pozostaje nam czekać na wrześniową konferencję!

A co wy myślicie o inteligentnych zegarkach? Czy waszym zdaniem Apple Watche mają sens? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!